STRONA GŁÓWNA Themes ARTYKUŁY Themes FORUM Themes ARCHIWUM NEWSÓW Themes GALERIA Themes FAQ Themes KONTAKT Themes FILMY, PIOSENKI KABARET Themes WARTO ZOBACZYĆ!! Themes Dodaj newsa Themes Dodaj zdjęcie Themes Themes 20. Grudzień 2014
blankARTYKUŁYblank
blank
ARTYKUŁY
blank
blankblankblank
blankOstatnie Artykułyblank
blank BABSKI KABARET "Old ...
FESTYN POŻARNICZY 28...
FESTYN POŻARNICZY
Jarmark Królewski 16...
Czy macierzyństwo je...
blank
blankblankblank
blankLogowanieblank
blank
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
blank
blankblankblank
blankOnlineblank
blank Gości Online: 3
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 199
Nieaktywowany Użytkownik: 19
Najnowszy Użytkownik: PawellJ
blank
blankblankblank
blankCYTATYblank
blank

,,O, siądź na moim oknie, przecudowne lato,
niech wtulę mocno głowę w twoje ciepłe pióra korzennej woni.’’

Maria Pawlikowska-Jasnorzewska

blank
blankblankblank
blankPAMIĘTAJblank
blank

BÓG, HONOR,
OJCZYZNA


blank
blankblankblank
blankNa Forumblank
blank
Najnowsze Tematy
Mieszkanie na sprzedaż
Niezastapiony??
Dobre może być jeszc...
Chcesz sprzedać lub ...
Podziękowanie za roz...
Najciekawsze Tematy
ZMIANY NA STRONIE [34]
„Dyskrymina... [33]
Partnerzy? [21]
KOMENTARZE [8]
Niezastapiony?? [6]
blank
blankblankblank
blankOŚWIATAblank
blank

SZKOŁY ŚREDNIE

• ”MECHANIK”
• "PRZEMYSTKA"
• LO -"ŁOKIETEK”

GIMNAZJA

Radziejów
Witowo
Dobre
Osięciny
Skibin
G.Powiatowe

SZKOŁY PODSTAWOWE

SP TOPÓLKA
SP RADZIEJÓW
SP OSIĘCINY
SP K. WIEŚ
SP WOLA SKARBKOWA
SP POCIERZYN
blank
blankblankblank
blankInformacjeblank
blank

UWAGA !

Redakcja NPI nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.

Komentarz będzie usunięty, jeśli będzie zawierał wypowiedzi niezgodne z obowiązującymi normami prawnymi, obyczajowymi czy etycznymi.
wzywające do nienawiści rasowej, etnicznej, wyznaniowej, propagujące przemoc oraz naruszające zasady współżycia społecznego.

Redakcja zastrzega sobie również prawo do usunięcia całego komentarza, jeśli jego treść zawierać będzie niecenzuralne słowa bądź wyrażenia.


Informujemy, że na podstawie art.25 ust.1 punkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994roku "O prawie autorskim i prawach pokrewnych", dalsze rozpowszechnianie artykułów i informacji zamieszczonych na portalu, bez naszej zgody, jest prawnie zabronione.
blank
blankblankblank
blankNawigacjablank
blank ARTYKUŁY
ARCHIWUM ARTYKUŁÓW
FILMY, PIOSENKI KABARET
SZUKAJ
Dodaj newsa
Dodaj artykuł
Dodaj zdjęcie


blank
blankblankblank
blankILOŚĆ ODWIEDZINblank
blank
blank
blankblankblank
blankWitamyblank
blank blank
blankblankblank
blankŚwięta Bożego Narodzeniablank
blank
LONGIN ROGACKI

Szczęśliwych, kojących,
przeżytych w zgodzie
ze światem i z sobą samym,
pełnych życia i miłości
świąt Bożego Narodzenia
oraz niesamowitego, niezapomnianego,
niepowtarzalnego sylwestra życzy
Longin Rogacki


bullet Dodane przez admin3 dnia grudzień 20 2014 21:19:310 Komentarzy ˇ 1 Czytań - Drukuj
blank „Koncert Wigilijny” w Radziejowieblank
blank
KAROL SZMAGALSKI

W dniu 19 grudnia 2014 roku w Sali koncertowej Szkoły Muzycznej w Radziejowie spotkali się mieszkańcy Radziejowa, aby wysłuchać Koncertu Wigilijnego, zorganizowanego przez Szkołę Muzyczną i Stowarzyszenie Radziejowskiego Towarzystwa Miłośników Muzyki. Śpiewanie kolęd to wieloletnia tradycja, zwyczaj ma bardzo bogatą tradycję, sięgającą 1424 roku! Wtedy to powstała pierwsza polska kolęda.
To najpiękniejszy zwyczaj w polskich domach, związany jest ze Świętami Bożego Narodzenia. Śpiewanie kolęd w rodzinnej atmosferze było wynikiem potrzeby bycia razem. Kolędowanie, bowiem zbliża ludzi, buduje miedzy nimi więź, daje uczucie bliskości, łączności. Kolędy są przepełnione ciepłem, miłością, bliskością. Zarówno słowa, melodie dostarczają pozytywnych emocji, nastrajają optymistycznie.


bullet Dodane przez admin3 dnia grudzień 20 2014 20:50:49Czytaj więcej ˇ 0 Komentarzy ˇ 3 Czytań - Drukuj
blank Wygrana bitwa, nie wojnablank
blank

Rządowi PO-PSL nie udało się przeforsować zmian w konstytucji, które mogłyby zaszkodzić Lasom Państwowym. Próbowano, ale nie pomogło nawet głosowanie ciemną nocą. Cztery kluby, bo także SLD i Twój Ruch – cała postkomunistyczna koalicja zebrała się w tym dziele. Ale dzięki posłom Prawa i Sprawiedliwości udało się odrzucić projekt – do większości zabrakło kilku głosów.

Nie oznacza to jednak, że Lasy Państwowe są bezpieczne, że należy przestać patrzeć władzy na ręce.. Jest dokładnie odwrotnie. Z pewnością w najbliższych latach będziemy musieli wielokrotnie przeciwstawiać się zakusom rządzących. Z jednego prostego powodu. Polska, która żyje głównie z kredytów, zastawiła lub sprzedała już niemal wszystko, czym dysponowała. Większość samorządów ma kolosalne długi i ledwo zipie. No, ale rządzący nie mogą sobie pozwolić na to, by nie inwestować. W gorączkowym poszukiwaniu kolejnej rzeczy, którą mogliby zastawić lub sprzedać, muszą w końcu trafić na Lasy Państwowe, stanowiące 25 proc. terytorium Polski. Nie są istotne bezpieczeństwo, zdanie obywateli. Nieważne logika i zdrowy rozsądek. Biznes musi się kręcić
Źródło Niezależna.pl .

bullet Dodane przez admin3 dnia grudzień 19 2014 16:55:180 Komentarzy ˇ 9 Czytań - Drukuj
blankMundurowi z Radziejowa Informują blank
blank
POLICJA<Uwaga na oszustów internetowych> Mieszkanka Radziejowa została oszukana przy próbie zakupu routera internetowego. Zamiast niego w paczce otrzymała ziemniaka. Policja apeluje o ostrożność przy zawieraniu tego typu transakcji. Radziejowscy policjanci, zostali poinformowani przez mieszkankę miasta, o tym że została oszukana na aukcji internetowej. Kobieta w grudniu br. zakupił za pośrednictwem portalu aukcyjnego router internetowy o wartości ok. 200 zł. Jakież było jej zdziwienie, gdy w otrzymanej paczce zamiast zamówionego urządzenia, dostała ziemniaka. Próby skontaktowania się ze sprzedającym, nie powiodły się. Dlatego poszkodowana postanowiła zgłosić ten fakt mundurowym. Radziejowscy śledczy, którzy zajęli się tą sprawą będą wyjaśniać wszystkie okoliczności zakupu, w celu zatrzymania oszusta. Policjanci apelują o rozwagę i ostrożność. Podstawową zasadą bezpiecznego korzystania z sieci komputerowej Internet, pozwalającą właściwie realizować transakcje na portalach aukcyjnych, jest konieczność przestrzegania regulaminu. Równie istotny jest wybór sprzedającego oraz warunków sprzedaży. Pomocne może być uzyskanie informacji od innych internautów, którzy dokonywali zakupów u wybranego sprzedawcy. Aby uniknąć osób podszywających się pod sprzedających, należy unikać zakupów poza aukcją.
Transakcje zakupu należy realizować za pobraniem pocztowym po sprawdzeniu zawartości przesyłki w obecności listonosza lub kuriera.

bullet Dodane przez admin3 dnia grudzień 19 2014 16:25:12Czytaj więcej ˇ 0 Komentarzy ˇ 9 Czytań - Drukuj
blankWyniki konkursu plastycznegoblank
blank
KAROL SZMAGALSKI
W dniu 15 grudnia 2014 roku w czytelni Biblioteki nastąpiło podsumowanie XV Konkursu Plastycznego – „ Wolność na zakręcie 13 grudnia 1981 rok” zorganizowanego przez Forum Samorządowe. Na konkurs wpłynęło 110 prac plastycznych w kategoriach wiekowych : 6-9 lat, 10-12 lat, 13-16 lat, 17-20 lat i więcej. Dzieci i młodzież potraktowała temat konkursu wyjątkowo różnorodnie i oryginalnie. Jury premiowało pomysłowość, technikę wykonania, staranność i estetykę a przede wszystkim zgodność tematu prac z ówczesna sytuacja społeczno-polityczną w kraju. Wystawa znajduje się w czytelni Biblioteki. Więcej o niej na tym portalu. Tutaj:
http://wloclawskie24.pl/articles/14718-xv-konkurs-plastyczny-wolnosc-na-zakrecie-13-xii-1981-r-w-radziejowiebullet Dodane przez admin3 dnia grudzień 15 2014 16:03:04Czytaj więcej ˇ 0 Komentarzy ˇ 40 Czytań - Drukuj
blankKiermasz adwentowy w Radziejowieblank
blank
KAROL SZMAGALSKI

Do Radziejowskiego Domu Kultury w dniu 14 grudnia 2014 roku przybyli liczni wystawcy rękodzieła, sztuki i regionalnych produktów.

Wspaniałe zapachy kiełbasek, wędzonek, pieczonych pierników i innych wspaniałości wprowadzają przybyłych gości w magiczny i radosny nastrój oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia. Bajeczny urok kiermaszu czaruje każdego gościa. Była muzyka na żywo i wiele innych dodatkowych atrakcji, jakie przygotowali organizatorzy Gminny Ośrodek Kultury w Czołowie wraz z Radziejowskim Domem Kultury.

Podziwiano ozdoby choinkowe, stroiki, wyroby sztuki ludowej i inne.bullet Dodane przez admin3 dnia grudzień 14 2014 14:56:48Czytaj więcej ˇ 0 Komentarzy ˇ 43 Czytań - Drukuj
blankSpotkanie z Agnieszka Siejką w Radziejowieblank
blank
KAROL SZMAGALSKI
W dniu 12.XII.2014r. w Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej w Radziejowie spotkali się bibliotekarze powiatu radziejowskiego na warsztatach, które poprowadziła Pani Agnieszka Siejka z UMK Toruń.

W ramach tych warsztatów odbyła się interesująca prelekcja Pani Agnieszki odbyła się prelekcja pt. " Egzotyka na końcu języka ",, w której uczestniczyli także Słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz uczniów z LO w Radziejowie.

Pani Agnieszka gościła już w naszej Bibliotece. Była uczestnikiem wspólnie w koleżankami: Ewą Grewling z Kcyni, Katarzyną Siekierzyńską z Poznania wyprawy na Spitsbergen, aby zapoznać się z klimatem polarnym, sprawdzić umiejętności, sprzętu i siebie samych w trudnych warunkach, ale przede wszystkim nauczyć się czegoś nowego i zdobyć doświadczenia niezbędnego do odbycia dalszych ekspedycji polarnych. Pisałem o tym na tym portalu. Tutaj:
https://wloclawskie24.pl/articles/12589-0-wyprawie-na-spitsbergen-w-radziejowskiej-bibliotece
Gościliśmy ją ramach Klubu Miłośników Podróży Tędy – Owędy w dniu 11 czerwca 2014 roku w Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej w Radziejowie gdzie odbyło się interesujące spotkanie z podróżniczką z Torunia pt. " Ukraina – tam gdzie Prut i Czeremosz".
http://wloclawskie24.pl/articles/14209-spotkanie-w-bibliotece-radziejowa
O swojej przygodzie „Smaki Świata „ tak mówi:

bullet Dodane przez admin3 dnia grudzień 13 2014 12:53:45Czytaj więcej ˇ 0 Komentarzy ˇ 36 Czytań - Drukuj
blankObyczaj kiszenia kapusty!blank
blank
       GMINA DOBRE
Tradycyjnie obyczaj kiszenia kapusty odbywa się późną jesienią. Brała w nim udział cała wieś. Mężczyźni znosili główki do izby, a kobiety szatkowały kapustę. Beczkę wyparzano, na dnie układano liście chrzanu. Następnie wkładano warstwami kapustę, która dla smaku nasionami kopru, kminku, dodawano drobno pokrojona marchew i dzikie jabłka. Kolejne warstwy kapusty udeptywano lub ubijano drewnianym tłuczkiem. Napełnioną beczkę obciążano kamieniami i nakrywano drewnianym wiekiem. Beczkę stawiano w ciepłej izbie do czasu, aż zaczął wydzielać się sok. Następnie przetaczano je do komory lub sieni gdzie kapustę czerpano w miarę potrzeb.

bullet Dodane przez admin3 dnia grudzień 11 2014 16:07:46Czytaj więcej ˇ 0 Komentarzy ˇ 48 Czytań - Drukuj
blankCo w Szpitalu Radziejowa?blank
blank
KAROL SZMAGALSKI
Jak informuje Beata Krzemińska Rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego bezpieczeństwo dla pacjentów i lepsze warunki pracy dla personelu to najważniejsze efekty zmian, jakie zachodzą w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Radziejowie. W budynku lecznicy prowadzone są prace remontowe, między innymi przebudowywana jest sterylizatornia. Poza tym do radziejowskiego szpitala w najbliższym czasie trafi 30 sztuk nowoczesnego sprzętu diagnostycznego.

Realizacja projektu jest możliwa dzięki dofinansowaniu ze środków pochodzących z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego. To już druga inwestycja radziejowskiej lecznicy, która uzyskała wsparcie ze środków dzielonych przez urząd marszałkowski. Za pierwszym razem samorząd województwa przekazał 5,3 mln złotych na termomodernizacje budynku szpitalnego oraz remont elewacji. Całkowita wartość obecnego projektu wynosi 5,2 mln złotych, z czego 3 mln złotych to kwota dofinansowania.
- Jednym z samorządowych priorytetów jest unowocześnienie wszystkich lecznic w naszym regionie. Oprócz pakietu stulecia, w którym modernizowane są szpitale wojewódzkie, nie zapominamy także o mniejszych lecznicach. Jednym z nich jest szpital w Radziejowie, instytucja niezwykle ważna dla mieszkańców powiatu – powiedział marszałek Piotr Całbecki.

Oprócz szpitala w Radziejowie w rozstrzygniętym pod koniec września konkursie o dofinansowanie wsparcie otrzymało 21 innych lecznic.
Informacja o rozstrzygnięciu konkursu z listą beneficjentów znajduje się http://www.mojregion.eu/regionalny-program-operacyjny-wojewodztwa-kujawsko-pomorskiego/konkursy/wyniki/os-priorytetowa-3/czytaj/items/dofinansowanie-dla-22-szpitali-w-ramach-konkursu-nr-127iii322014.html.


bullet Dodane przez admin3 dnia grudzień 10 2014 15:50:26Czytaj więcej ˇ 0 Komentarzy ˇ 41 Czytań - Drukuj
blank Kto delegatem powiatu radziejowskiego?blank
blank
KAROL SZMAGALSKI
W dniu 10 grudnia 2014 roku w Sali Konferencyjnej Starostwa Powiatowego odbyło się wspólne spotkanie przedstawicieli organizacji pozarządowych Powiatu Radziejowskiego, które wyłoniło spośród przybyłych przedstawicieli organizacji NGO delegata oraz jego zastępcę do Semiku Organizacji Pozarządowych Województwa Kujawsko - Pomorskiego reprezentującego Powiat Radziejowski. Wybór wynika z faktu, że w tym roku upływa czteroletnia kadencja Sejmiku Organizacji Pozarządowych Województwa Kujawsko – Pomorskiego. Zostali nimi: Alicja Górczyńska, Tomasz Sikorski.
bullet Dodane przez admin3 dnia grudzień 10 2014 15:36:09Czytaj więcej ˇ 0 Komentarzy ˇ 51 Czytań - Drukuj
blank Areszt za groźby pozbawienia życia i kierowanie autem w stanie nietrzeźwości blank
blank
POLICJA
Radziejowscy policjanci zatrzymali 44-latka, który jest podejrzany o groźby pozbawienia życia swej byłej żony. Uciekając po pijanemu przed policjantami rozbił auto w lesie. Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

W sobotę(06.12) po południu radziejowski sąd przychylił się do wniosku policjantów oraz nadzorującego sprawę prokuratora i zadecydował, że 44-letni mieszkaniec powiatu radziejowskiego trafi tymczasowo do aresztu na 3 miesiące. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutu gróźb karalnych oraz kierowania autem w stanie nietrzeźwości.
Cała sprawa rozpoczęła się w piątek(05.12) rano kilka minut po godzinie 6 w jednej z wsi w gminie Osięciny. Dyżurny radziejowskiej komendy odebrał zgłoszenie, że były mąż przyszedł na posesję, w której mieszka jego była żona i grozi jej pozbawieniem życia. Niezwłocznie skierowano tam patrol prewencji. Policjanci dojeżdżając na miejsce, zauważyli opla corsę, który wyjeżdżał z posesji, gdzie mieli przeprowadzić interwencję. Postanowili zatrzymać auto. Jego kierowca nie zareagował na sygnały mundurowych i zaczął uciekać. Policjanci ruszyli za nim w pościg. Po chwili kierujący samochodem, nie zapanował nad nim, zjechał do lasu i rozbił auto na drzewie. Mundurowi zatrzymali mężczyznę, kierującego oplem. Był pijany(2,2 promila alkoholu w organizmie), nie odniósł żadnych obrażeń. Trafił do policyjnego aresztu.
Pracujący nad sprawą policjanci ustalili, że 44-latek przyszedł do swej byłej żony, wybił kamieniem szybę w oknie. Groził, że ją zabije i spali dom. Miał ze sobą pojemniki z benzyną. Na podwórku strzelał z pistoletu hukowego.
Zatrzymany mężczyzna trafił do aresztu śledczego, gdzie będzie oczekiwał na rozprawę. O wysokości kary zdecyduje sąd.


st. asp. Marcin Krasucki
oficer prasowy KPP Radziejów

bullet Dodane przez admin3 dnia grudzień 08 2014 17:41:550 Komentarzy ˇ 33 Czytań - Drukuj
Strona 1 z 257 1 2 3 4 > >>
blankLinki do ciekawych stronblank
blank •Radio PiK •Gazeta Pomorska •RZECZPOSPOLITA •NASZ DZIENNIK •GAZETA WYBORCZA •DZIENNIK •SUPER EXPRES •Fakt •Nowości •Najwyższy czas •Niezależna •WPROST •Gazeta prawna •Plotki, skandale •Magazyn ślubny •Astronomia •Budowlaniec •Tygodnik Solidarność •Horoskop • Sennik •BRAWO •Dziewczyna •STUDENCKA •Cogito •Fun Club •POPKORN blank
blankblankblank
blankAktualny czasblank
blank


blank
blankblankblank
blankPROGNOZA POGODYblank
blank
POGODA

blank
blankblankblank
blankBLOGIblank
blank

Piotr Kalinowski (pik)
(Z.Zukowski)


blank
blankblankblank
blankPOKÓJ POETÓWblank
blank
Pokój poetów

blank
blankblankblank
blankOPOWIADANIA, NOWELEblank
blank
OPOWIADANIA, NOWELE

blank
blankblankblank
blankMałgorzata Pietrzakblank
blank
Małgorzata Pietrzak


PSAŁTERZ LIPCOWY

Zagraj mi
na strunach pragnień
palcami wiatru

Zagraj

przypnij słodkie dźwięki
do miękkich liter
mojego imienia

zagraj

nim umilknie niebo
nim poruszy się ziemia

w nutach zapisz takt
na jedną miłość
i dwie nieokiełznane dusze
wtulone szczelnie
w nagły zachwyt

zagraj

nim naga samotność
okryje się
kształtem muzyki

graj

zahipnotyzuj moje myśli

ostatni raz

Małgorzata Pietrzak

blank
blankblankblank
blank - UWAGA -blank
blank .blank
blankblankblank
blankShoutboxblank
blank
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

s@uber
09-12-2014
Zmuszony jestem ponowić pytanie - jaką mamy pewność, ze taka była ostatnia wola założyciela ?

vella
02-08-2014
http://el-stacja.pl/wp/

s@uber
22-06-2014
Reakcja najwyższych urzędników państwowych RP po śmierci zbrodniarza Jaruzelskiego jest najlepszą ilustracją stanu, w jakim się znajdujemy.Po 25 latach rzekomej wolności instytucje państwa polskiego s

s@uber
19-06-2014
Wolność słowa jest bezsprzecznie wielką wartością i podstawą demokracji. Jednak czy jest rzeczą właściwą upamiętniać coś, czego dzisiaj w Polsce nie mamy ?

s@uber
19-06-2014
Czy to początek końca PO ??? smiley Po to Neron budował Koloseum, żeby lud zapomniał o problemach codzienności ..., a tu nie ma już za co, koniecznością szukanie zastępczych tematów, no ale strawa duchow

salamandra
12-06-2014
,,Gdy bieda wciąż trwa, nie ma prawdziwej wolności.'' /Nelson Mandela/

s@uber
07-06-2014
"Nie chcemy nikomu umniejszać jego zasług, ale chcemy (…smiley, aby pamiętali inni, że wolność zaczęła się w Polsce”

s@uber
07-06-2014
Wolne słowo to był dynamit, który rozsadził system – mówił prezydent. Komorowski zaapelował o pamięć o wydarzeniach sprzed 25 lat

s@uber
07-06-2014
Memoriał Wolnego Słowa przy ul. Mysiej w Warszawie, gdzie mieścił się urząd cenzury, odsłonił prezydent Bronisław Komorowski wraz z prezydent stolicy Hanną Gronkiewicz Waltz i działaczami podziemia. W

s@uber
06-06-2014
"Historia uczy, że demokracja bez wartości łatwo się przemienia w jawny lub zakamuflowany totalitaryzm."- polski świety

Archiwum
blank
blankblankblank
blankWYŚLIJ SMSblank
blank
WYŚLIJ SMS

blank
blankblankblank
blankWARTO ZAJRZEĆblank
blank

SZLAKI PAMIĘCI

NONSENSY

POSŁUCHAJ POLSKIEGO RADIA

blank
blankblankblank
nav-left nav

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie