STRONA GŁÓWNA Themes ARTYKUŁY Themes FORUM Themes ARCHIWUM NEWSÓW Themes GALERIA Themes FAQ Themes KONTAKT Themes FILMY, PIOSENKI KABARET Themes WARTO ZOBACZYĆ!! Themes Dodaj newsa Themes Dodaj zdjęcie Themes Themes 01. Marzec 2015
blankARTYKUŁYblank
blank
ARTYKUŁY
blank
blankblankblank
blankOstatnie Artykułyblank
blank WOŚP w Radziejowskim...
BABSKI KABARET "Old ...
FESTYN POŻARNICZY 28...
FESTYN POŻARNICZY
Jarmark Królewski 16...
blank
blankblankblank
blankLogowanieblank
blank
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
blank
blankblankblank
blankOnlineblank
blank Gości Online: 3
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 199
Nieaktywowany Użytkownik: 31
Najnowszy Użytkownik: PawellJ
blank
blankblankblank
blankCYTATYblank
blank

,,O, siądź na moim oknie, przecudowne lato,
niech wtulę mocno głowę w twoje ciepłe pióra korzennej woni.’’

Maria Pawlikowska-Jasnorzewska

blank
blankblankblank
blankPAMIĘTAJblank
blank

BÓG, HONOR,
OJCZYZNA


blank
blankblankblank
blankNa Forumblank
blank
Najnowsze Tematy
Sport i dieta
Mieszkanie na sprzedaż
Niezastapiony??
Dobre może być jeszc...
Chcesz sprzedać lub ...
Najciekawsze Tematy
ZMIANY NA STRONIE [34]
„Dyskrymina... [33]
Partnerzy? [21]
KOMENTARZE [8]
Niezastapiony?? [6]
blank
blankblankblank
blankOŚWIATAblank
blank

SZKOŁY ŚREDNIE

• ”MECHANIK”
• "PRZEMYSTKA"
• LO -"ŁOKIETEK”

GIMNAZJA

Radziejów
Witowo
Dobre
Osięciny
Skibin
G.Powiatowe

SZKOŁY PODSTAWOWE

SP TOPÓLKA
SP RADZIEJÓW
SP OSIĘCINY
SP K. WIEŚ
SP WOLA SKARBKOWA
SP POCIERZYN
blank
blankblankblank
blankInformacjeblank
blank

UWAGA !

Redakcja NPI nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.

Komentarz będzie usunięty, jeśli będzie zawierał wypowiedzi niezgodne z obowiązującymi normami prawnymi, obyczajowymi czy etycznymi.
wzywające do nienawiści rasowej, etnicznej, wyznaniowej, propagujące przemoc oraz naruszające zasady współżycia społecznego.

Redakcja zastrzega sobie również prawo do usunięcia całego komentarza, jeśli jego treść zawierać będzie niecenzuralne słowa bądź wyrażenia.


Informujemy, że na podstawie art.25 ust.1 punkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994roku "O prawie autorskim i prawach pokrewnych", dalsze rozpowszechnianie artykułów i informacji zamieszczonych na portalu, bez naszej zgody, jest prawnie zabronione.
blank
blankblankblank
blankNawigacjablank
blank ARTYKUŁY
ARCHIWUM ARTYKUŁÓW
FILMY, PIOSENKI KABARET
SZUKAJ
Dodaj newsa
Dodaj artykuł
Dodaj zdjęcie


blank
blankblankblank
blankILOŚĆ ODWIEDZINblank
blank
blank
blankblankblank
blankWitamyblank
blank blank
blankblankblank
blankWalentynkowy Turniej Piłki Siatkowej w Dobrem…blank
blank
    GMINA DOBRE
W minioną niedzielę w sali Zespołu Szkół w Dobrem rozegrany został towarzyski mecz siatkarski mężczyzn. W rywalizacji uczestniczyły cztery drużyny. Po długiej i zaciętej walce – choć w bardzo przyjaznej atmosferze- klasyfikacja Turnieju wypadła następująco:
1) Znak Tom Aleksandrów,
2) Polonia Bytoń,
3) Powiatówka Dobre,
4) Dragon Byczyna
Najlepszym zawodnikiem Turnieju został Mateusz Kaźmierczak

Turniej zorganizowała drużyna siatkarska Powiatówka Dobre.


Foto:J.Kaczorowski
Tekst: K.K

bullet Dodane przez admin3 dnia luty 21 2015 15:38:04Czytaj więcej ˇ 0 Komentarzy ˇ 33 Czytań - Drukuj
blankSavoir vivre czyli dobre maniery na co dzień …blank
blank
    GMINA DOBRE
ale także poprawne zachowanie w różnych sytuacjach i etykieta przy każdej okazji.
A, że nauki i przypomnień nigdy za dość, dlatego też panie z Gminnej Rady KGW w Dobrem z przyjemnością uczestniczyły w spotkaniu związanym z tą tematyką.
Na warsztatach poruszono przede wszystkim sposób aranżacji, dekoracji i przygotowania stołu na imprezę okolicznościową, a także jak należy np. podawać różne sztućce do różnych dań, jak poprawnie zaserwować napoje ciepłe i zimne, a nawet jak odpowiednio zachować się przy stole.
Prelekcję przygotowały i przeprowadziły panie: Laura Maciejewska i Urszula Nowakowska ( pracownice KPODR Minikowo/Oddział Zarzeczewo).


bullet Dodane przez admin3 dnia luty 20 2015 21:05:05Czytaj więcej ˇ 0 Komentarzy ˇ 27 Czytań - Drukuj
blankMalarki, Matka i Córka w Bibliotece Radziejowablank
blank
KAROL SZMAGALSKI
<
W dniu 11 lutego 2015 roku w czytelni Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej w Radziejowie spotkali się Słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Radziejowie na spotkaniu z poetką, malarką Aleksandra Sas Wisłocką oraz jej córka Dominiką, aby wysłuchać wierszy Aleksandry i podziwiać wystawione tu obrazy autorstwa Matki i Córki.
Przy dźwiękach muzyki mogli wysłuchać wierszy recytowanych przez ich autorkę Aleksandrę Sas Wisłocką, poetkę, kobietę dwóch miast - Inowrocławia i Piotrkowa Kuj. Po wydanym tomiku wierszy „Przynosiłeś mi fiołki", wydała tomik „Powroty". A także, jako zwiastuny zarecytowała 3 wiersze z przygotowywanego do wydania, tomiku trzeciego. Są to wiersze: nowe, patriotyczne, kujawskie itp. Warto przypomnieć, że Aleksandra talent artystyczny zapewne odziedziczyła po ojcu Szczepanie (1913-1967) cenionym inowrocławskim rzeźbiarzu i malarzu. On też udzielał jej jak wspomina pierwszych lekcji.

Malarstwem zaraziła także córkę Dominikę, która wystawiła szereg obrazów swego autorstwa. Ich obrazy były wystawiane wielokrotnie w wielu miejscowościach powiatu radziejowskiego i nie tylko. Odbywały się także wieczorki poetyckie.
Dominika tak mówi o swojej pasji:

bullet Dodane przez admin3 dnia luty 19 2015 15:54:43Czytaj więcej ˇ 0 Komentarzy ˇ 35 Czytań - Drukuj
blankIII Walentynkowy Turniej Przedszkolakablank
blank
    GMINA DOBRE
W przeddzień Święta Zakochanych w Gminnym Ośrodku Kultury w Dobrem odbył się III Walentynkowy Turniej Przedszkolaka. Grupy przedszkolne przybyły z pięknym przesłaniem – okazywanie miłości dla wszystkich: mamy, taty, koleżanek, kolegów. Dzieci z Byczyny, Pocierzyna, Piotrkowa i Dobrego zmagały się w specjalnie dla nich przygotowanych konkurencjach: rzut piłeczką do pudełka, slalom z kwiatkiem, toczenie piłki.

bullet Dodane przez admin3 dnia luty 15 2015 17:31:32Czytaj więcej ˇ 0 Komentarzy ˇ 54 Czytań - Drukuj
blankII Związkowy Turniej Pływacki na radziejowskim basenieblank
blank
POLICJA

Dużo dobrej zabawy, a przy okazji promowanie zdrowego i bezpiecznego stylu życia. To cele, które przyświecały Związkowemu Turniejowi Pływackiemu, który odbył się na radziejowskiej krytej pływalni.

Policyjni związkowcy z Radziejowa zorganizowali Turniej Pływacki na basenie. Do zmagań zaproszono policjantów wraz z rodzinami. Zawody odbyły się na pływalni „Plusk” .
Organizatorzy przygotowali następujące konkurencje:

bullet Dodane przez admin3 dnia luty 10 2015 17:25:31Czytaj więcej ˇ 0 Komentarzy ˇ 49 Czytań - Drukuj
blankPolicjanci zabezpieczyli nielegalne papierosy i krajankę tytoniowąblank
blank
POLICJA

Radziejowscy policjanci w kontrolowanym samochodzie znaleźli 5060 szt. papierosów bez polskich znaków akcyzy oraz 10,5 kg krajanki tytoniowej. Wstępnie wyceniono, że straty Skarbu Państwa z tego tytułu wyniosłyby około 11 tysięcy złotych.
Radziejowscy policjanci prewencji pełnili dzienną służbę na terenie gminy Dobre. Około godziny 15 w Krzywosądzy zatrzymali do kontroli drogowej osobowego mercedesa.
Za kierownicą siedział 38-latek, obok podróżowała 25-latka(mieszkańcy powiatu włocławskiego). W samochodzie mundurowi znaleźli papierosy oraz krajankę tytoniu bez polskich znaków akcyzy. Policjanci Zespołu d/w z Przestępczością Gospodarczą radziejowskiej komendy wstępnie oszacowali, że straty Skarbu Państwa z tego tytułu mogły wynieść około 11 tysięcy złotych. Po złożeniu zeznań w tej sprawie kobieta i mężczyzna zostali zwolnieni. Zabezpieczono cały nielegalny towar.
Zgodnie z przepisami kodeksu karno-skarbowego czyn ten w zależności od wartości uszczuplenia należnego podatku, zagrożony jest grzywną lub karą pozbawienia wolności do lat 3.
Link do filmu:
http://youtu.be/YtnyV4Ssjcg

st. asp. Marcin Krasucki
oficer prasowy KPP Radziejów

bullet Dodane przez admin3 dnia luty 05 2015 18:28:120 Komentarzy ˇ 34 Czytań - Drukuj
blankWywiadówka z policjantamiblank
blank
POLICJA
Radziejowscy policjanci spotkali się z rodzicami uczniów Niepublicznej Szkoły w Pocierzynie.
Była okazja do przekazania informacji na temat skali zagrożenia przestępczością nieletnich w powiecie. Szeroko omówiono problem środków odurzających oraz zagrożeń z nimi związanych.
Wczoraj(03.02) po południu asp.szt. Wojciech Sobiecki oraz asp.szt. Michał Braszkiewicz z radziejowskiej prewencji spotkali się na wywiadówce z rodzicami uczniów szkoły w Pocierzynie.
Na początku spotkania omówiono skalę zagrożeń przestępczością nieletnich w powiecie radziejowskim. Policjanci tłumaczyli zgromadzonym, że ten problem nie dotyczy tylko dużych miast i szkół . Również w małych miejscowościach dochodzi do zdarzeń kryminalnych na terenie szkół, popełnianych przez uczniów. Wskazano rodzaj i charakter czynów karalnych jak również odpowiedzialność nieletnich za popełniane czyny. Następnie mundurowi zwrócili uwagę, na zagrożenia płynące z niewłaściwego użytkowania Internetu.

bullet Dodane przez admin3 dnia luty 04 2015 17:16:46Czytaj więcej ˇ 0 Komentarzy ˇ 40 Czytań - Drukuj
blankWystawa koła hafciarskiego w Radziejowieblank
blank
KAROL SZMAGALSKI
Towarzystwo Miłośników Kujaw z Radziejowa prowadzące akcję „Ocalić od zapomnienia” w zakresie haftu kujawskiego prowadzi kursy dla swoich członkiń, promujących i nawiązujących do dawnych tradycji hafciarskich tego rejonu.
Ich efekty to zwycięstwa i wyróżnienia na różnych konkursach. Koło działa od 3 lat. Stanowią grupę przyjaciół, którym zależy, aby tradycje haftu kujawskiego nie zaginęły. Panie w kole to : Jadwiga Reska ,Stefania Dziubich, Anna Bazelewska ,Genowefa Gąsiorowska, Mirosława Łodygowska, Halina Sołtysińska, Halina Paczkowska, Irena Wożniak, Henryka Adamczewska, Emila Jałoszyńska, Wiesława Nowak, Smykowska Ewa, Szmyt Ewa, Leszczyńska Aniela. Postanowiły w dniu 26 stycznia 2015 roku w 140 rocznicę urodzin Joanny Chmielewskiej, w holu Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej w Radziejowie zorganizować wystawę swoich wyrobów. Joanna Chmielewska żyła w latach (1875 – 1954), i stworzyła podwaliny na początku XX wieku ośrodka hafciarskiego w Radziejowie wraz córkami
.

bullet Dodane przez admin3 dnia luty 01 2015 12:23:17Czytaj więcej ˇ 0 Komentarzy ˇ 48 Czytań - Drukuj
blankTelewizja Bydgoska w Izbie Regionalnej Radziejowablank
blank
KAROL SZMAGALSKI
W dniu 28 stycznia 2015 roku Towarzystwo Miłośników Kujaw w Radziejowie w swej Izbie Regionalnej gościło przedstawicieli TVP Bydgoszcz.
Obok zgromadzonych tu eksponatów można było obejrzeć zajęcia dzieci podczas malowania fajansu prowadzone przez nauczycieli, opiekunów z tego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego Panie: Celina Głowacka, Renata Marek, Marię Malinowską oraz Beatę Głowacką.
Koło hafciarskie reprezentowała Ewa Smykowska, która mówiła o sztuce kujawskiej związanej z naszą Izba Regionalna.

bullet Dodane przez admin3 dnia luty 01 2015 12:04:58Czytaj więcej ˇ 0 Komentarzy ˇ 39 Czytań - Drukuj
blankZebranie sprawozadwczo-wyborcze w Gminnej Radzie KGW w Dobrem …blank
blank
    GMINA DOBRE
29 stycznia br. odbyło się zebranie przedstawicielek wszystkich kół wchodzących w skład Gminnej Rady.
Po stwierdzeniu kworum członków przyjęto porządek walnego zebrania i przystąpiono do realizacji poszczególnych punktów obrad.
W pierwszej kolejności głos zabrała przewodnicząca GR KGW Anna Patyk, która złożyła sprawozdanie z działalności Gminnej Rady za 2014r. W następnej kolejności wysłuchano opinii Komisji Rewizyjnej, którą przedstawiła przewodnicząca tej że komisji Lucyna Zacharek oraz sprawozdania finansowego skarbnika Gminnej Rady – Arlety Gralak.
Po wysłuchaniu sprawozdań i dyskusji nad tymi sprawozdaniami udzielono absolutorium obecnemu Zarządowi.
Następnie przeprowadzono wybory Zarządu, Komisji Rewizyjnej i Kronikarza Rady na następną kadencję.

bullet Dodane przez admin3 dnia styczeń 30 2015 19:53:08Czytaj więcej ˇ 0 Komentarzy ˇ 65 Czytań - Drukuj
blankSingiel Iwony Gapińskiejblank
blank


Otrzymałem link do Wydanie Pierwszego Singla, Iwony Gapińska, Shamsan. Listopad 2014.( córki Henryka Gapińskiego) - piękne wykonanie zapraszam do wysłuchania
https://www.youtube.com/watch?v=fi4oJRsGy4g&app=desktop
Shamsan (Iwona Gapinska), pochodzenia polskiego, jest kompozytorka utworów Chrześcijańskich i inspiracyjnych, wokalistka, artystka sceny, projektantka mody. Rozpoczęła ona profesjonalna prace muzyczna na scenie w roku 1993, i pracowała na wielu scenach muzycznych, jako wokalistka i aktorka. W roku 2012-2013 Shamsan występowała w muzycznych programach w restauracji Byblos, Manhattan, NYC. Od 2012 i wcześniej Samson pracowała nad nowymi kompozycjami, które ukażą się na jej nowym albumie. W latach 2010-2012 Samson pracowała jako wokalistka i leader zespołu dla RCCL Royal Caribbeans, na morzu, na sześciotysięcznym statku turystycznym "Independence Of The Seas", jako artysta dla Proship Agency Montreal, Canada. Od 2009 do 2008 pracowała jako solistka w największych hotelach Paphos i Limassol na Cyprze (Athena Hotel, Mykonos Hotel, Cypria Bay Hotel, Saint George Hotel, Limassol Hotel, Aqua Sol Hotel i wiecej); występowała także w Niemczech i Szwajcarii, oraz w Polsce.
W okresie 2003 - 2007 Shamsan pracowała w Anglii dla Consensus Company, z osobami specjalnej troski; W tych latach Shamsan wykonywała kontrakt jako solistka i "front singer" w zespole The Boom Band dla Proship Agency Montreal na statku "Golden Princess" z ramienia Princess Lines, pracowała tez jako solistka dla Crowne Plaza Hotel 5* w Sharm El Sheikh, Egipt.Od kwietnia do sierpnia 2005 śpiewała jako solistka w Hawaii Grand Hotel 5* w Limassol na Cyprze, nagrywała show dla Greckiej telewizji i występowała w Krefeld, Hamm w Niemczech.W latach 1999-2006 pracowała jako nauczyciel w warsztatach muzycznych- artystycznych dla dzieci (poezja, muzyka, aktorstwo) . Shamsan wykonywała tez solowe koncerty z muzyka pop, ballroom, smooth jazz, spiritual, latino, soul, dance, i wlasnymi kompozycjami, w wielu miastach Polski, także została laureatka festiwalu muzycznego razem z towarzyszącym zespołem muzyków z Polski (pierwsze miejsce) w Chełmnie, Polska.W 2001 Shamsan wzięła udział w warsztatach artystycznych pod kierownictwem pedagoga Berkeley College Of Music, Susan Moninger, i została wybrana spośród około 150 wykonawców do czwórki solistów koncertu finałowego pod kierownictwem Susan Moninger.Od 1993 do 1999 Shamsan pracowała w Polskim teatrze muzycznym, Teatr Rozrywki W Chorzowie, jako artysta, wokalistka, tancerka i aktorka w setkach musicali: "Evita", "Cabaret", "Skrzypek Na Dachu", "Gershwin", "Ocean Niespokojny", "Czarodziej Z Krainy Oz" i wiele innych. W Chorzowskim Teatrze Rozrywki pracowała z czołowymi reżyserami, choreografami, stylistami, emisjonistami głosu polskiego przemysłu muzycznego, i brała udział w międzynarodowych warsztatach jazzowych - artystycznych dla profesjonalnych wykonawców.

bullet Dodane przez admin3 dnia styczeń 24 2015 21:42:57Czytaj więcej ˇ 0 Komentarzy ˇ 63 Czytań - Drukuj
Strona 1 z 260 1 2 3 4 > >>
blankLinki do ciekawych stronblank
blank •Radio PiK •Gazeta Pomorska •RZECZPOSPOLITA •NASZ DZIENNIK •GAZETA WYBORCZA •DZIENNIK •SUPER EXPRES •Fakt •Nowości •Najwyższy czas •Niezależna •WPROST •Gazeta prawna •Plotki, skandale •Magazyn ślubny •Astronomia •Budowlaniec •Tygodnik Solidarność •Horoskop • Sennik •BRAWO •Dziewczyna •STUDENCKA •Cogito •Fun Club •POPKORN blank
blankblankblank
blankAktualny czasblank
blank


blank
blankblankblank
blankPROGNOZA POGODYblank
blank
POGODA

blank
blankblankblank
blankBLOGIblank
blank

Piotr Kalinowski (pik)
(Z.Zukowski)


blank
blankblankblank
blankPOKÓJ POETÓWblank
blank
Pokój poetów

blank
blankblankblank
blankOPOWIADANIA, NOWELEblank
blank
OPOWIADANIA, NOWELE

blank
blankblankblank
blankMałgorzata Pietrzakblank
blank
Małgorzata Pietrzak


PSAŁTERZ LIPCOWY

Zagraj mi
na strunach pragnień
palcami wiatru

Zagraj

przypnij słodkie dźwięki
do miękkich liter
mojego imienia

zagraj

nim umilknie niebo
nim poruszy się ziemia

w nutach zapisz takt
na jedną miłość
i dwie nieokiełznane dusze
wtulone szczelnie
w nagły zachwyt

zagraj

nim naga samotność
okryje się
kształtem muzyki

graj

zahipnotyzuj moje myśli

ostatni raz

Małgorzata Pietrzak

blank
blankblankblank
blank - UWAGA -blank
blank .blank
blankblankblank
blankShoutboxblank
blank
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

s@uber
14-02-2015
Niedługo, znowu strach nawet myśleć będzie ! smiley

vella
15-01-2015
...a korupcja ma się dobrze, nawet lepiej niż dobrze, NIE BIORĄ TYLKO RYBY !

vella
15-01-2015
Ludzie z dawnej nomenklatury boją się słowa ,,Niezależny''

vella
15-01-2015
Wola Założyciela była inna, na dzień dzisiejszy nie wiadomo co to jest ? Baner ktoś zniszczył.

s@uber
09-12-2014
Zmuszony jestem ponowić pytanie - jaką mamy pewność, ze taka była ostatnia wola założyciela ?

vella
02-08-2014
http://el-stacja.pl/wp/

s@uber
22-06-2014
Reakcja najwyższych urzędników państwowych RP po śmierci zbrodniarza Jaruzelskiego jest najlepszą ilustracją stanu, w jakim się znajdujemy.Po 25 latach rzekomej wolności instytucje państwa polskiego s

s@uber
19-06-2014
Wolność słowa jest bezsprzecznie wielką wartością i podstawą demokracji. Jednak czy jest rzeczą właściwą upamiętniać coś, czego dzisiaj w Polsce nie mamy ?

s@uber
19-06-2014
Czy to początek końca PO ??? smiley Po to Neron budował Koloseum, żeby lud zapomniał o problemach codzienności ..., a tu nie ma już za co, koniecznością szukanie zastępczych tematów, no ale strawa duchow

salamandra
12-06-2014
,,Gdy bieda wciąż trwa, nie ma prawdziwej wolności.'' /Nelson Mandela/

Archiwum
blank
blankblankblank
blankWYŚLIJ SMSblank
blank
WYŚLIJ SMS

blank
blankblankblank
blankWARTO ZAJRZEĆblank
blank

SZLAKI PAMIĘCI

NONSENSY

POSŁUCHAJ POLSKIEGO RADIA

blank
blankblankblank
nav-left nav

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie