STRONA GŁÓWNA Themes ARTYKUŁY Themes FORUM Themes ARCHIWUM NEWSÓW Themes GALERIA Themes FAQ Themes KONTAKT Themes FILMY, PIOSENKI KABARET Themes WARTO ZOBACZYĆ!! Themes Dodaj newsa Themes Dodaj zdjęcie Themes Themes 31. Październik 2014
blankARTYKUŁYblank
blank
ARTYKUŁY
blank
blankblankblank
blankOstatnie Artykułyblank
blank BABSKI KABARET "Old ...
FESTYN POŻARNICZY 28...
FESTYN POŻARNICZY
Jarmark Królewski 16...
Czy macierzyństwo je...
blank
blankblankblank
blankLogowanieblank
blank
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
blank
blankblankblank
blankOnlineblank
blank Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 199
Nieaktywowany Użytkownik: 11
Najnowszy Użytkownik: PawellJ
blank
blankblankblank
blankCYTATYblank
blank

,,O, siądź na moim oknie, przecudowne lato,
niech wtulę mocno głowę w twoje ciepłe pióra korzennej woni.’’

Maria Pawlikowska-Jasnorzewska

blank
blankblankblank
blankPAMIĘTAJblank
blank

BÓG, HONOR,
OJCZYZNA


blank
blankblankblank
blankRozmowy NIEkontrolowaneblank
blank
Image Hosted by ImageShack.us

blank
blankblankblank
blankNa Forumblank
blank
Najnowsze Tematy
Chcesz sprzedać lub ...
Podziękowanie za roz...
Opinie o pracodawcach
Partnerzy?
perdita di peso senz...
Najciekawsze Tematy
ZMIANY NA STRONIE [34]
„Dyskrymina... [33]
Partnerzy? [21]
KOMENTARZE [8]
zawód godny podziwu [6]
blank
blankblankblank
blankOŚWIATAblank
blank

SZKOŁY ŚREDNIE

• ”MECHANIK”
• "PRZEMYSTKA"
• LO -"ŁOKIETEK”

GIMNAZJA

Radziejów
Witowo
Dobre
Osięciny
Skibin
G.Powiatowe

SZKOŁY PODSTAWOWE

SP TOPÓLKA
SP RADZIEJÓW
SP OSIĘCINY
SP K. WIEŚ
SP WOLA SKARBKOWA
SP POCIERZYN
blank
blankblankblank
blankInformacjeblank
blank

UWAGA !

Redakcja NPI nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.

Komentarz będzie usunięty, jeśli będzie zawierał wypowiedzi niezgodne z obowiązującymi normami prawnymi, obyczajowymi czy etycznymi.
wzywające do nienawiści rasowej, etnicznej, wyznaniowej, propagujące przemoc oraz naruszające zasady współżycia społecznego.

Redakcja zastrzega sobie również prawo do usunięcia całego komentarza, jeśli jego treść zawierać będzie niecenzuralne słowa bądź wyrażenia.


Informujemy, że na podstawie art.25 ust.1 punkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994roku "O prawie autorskim i prawach pokrewnych", dalsze rozpowszechnianie artykułów i informacji zamieszczonych na portalu, bez naszej zgody, jest prawnie zabronione.
blank
blankblankblank
blankNawigacjablank
blank ARTYKUŁY
ARCHIWUM ARTYKUŁÓW
FILMY, PIOSENKI KABARET
SZUKAJ
Dodaj newsa
Dodaj artykuł
Dodaj zdjęcie


blank
blankblankblank
blankILOŚĆ ODWIEDZINblank
blank
blank
blankblankblank
blankWitamyblank
blank blank
blankblankblank
blankRewolucyjne farmy wiatrowe z Polski. "Niespotykana efektywność"blank
blank


Rodzima spółka, która zajmuje się promowaniem polskich wynalazków związanych z energetyką, przekonuje, że ma wynalazek, który "odkształci rozumienie energetyki odnawialnej w Polsce i na świecie". Chodzi o nowy typ farm wiatrowych, tzw. "Pionowe siłownie wiatrowe Piskorza", które charakteryzują się zupełnie odmienną konstrukcją od tradycyjnych elektrowni wiatrowych w formie gigantycznych wiatraków. Jest to polski wynalazek, polska produkcja i polska firma - podkreśla firma.Jak przekonuje spółka ProEnergetyka na swojej stronie internetowej, pionowe siłownie wiatrowe są znacznie doskonalsze od dotychczas stosowanych na całym świecie rozwiązań.
ProEnergetyka wylicza liczne zalety, jakimi mają charakteryzować się pionowe siłownie na tle wiatraków. Są to m.in. czterokrotnie niższy próg siły wiatru, przy którym zaczynają działać, praca przy każdym kierunku wiatru, wysokość maksymalnie 30 m, dzięki czemu nie jest wymagana zgoda Urzędu Lotnictwa Cywilnego, 1,5 raza większa efektywność, a także niższe koszty eksploatacji.

http://www.biztok.pl/gospodarka/polska-firma-promuje-nowatorskie-farmy-wiatrowe-odksztalci-rozumienie-energetyki-odnawialnej_a18328

Niedawno o problemie budowy elektrowni wiatrowych tak pisałem:
Coraz więcej elektrowni wiatrowych w powiecie radziejowskim

bullet Dodane przez admin3 dnia październik 29 2014 10:14:26Czytaj więcej ˇ 0 Komentarzy ˇ 18 Czytań - Drukuj
blankAkcja Znicz 2014- zmiany organizacji ruchu przy cmentarzachblank
blank
POLICJATegoroczna akcja „Znicz” potrwa cztery dni. W tych dniach na drogach będzie zwiększona ilość policjantów. Wystąpią również zmiany organizacji ruchu na dojazdach do cmentarzy na terenie powiatu radziejowskiego.
Akcja Znicz 2014 rozpocznie się 31 października w piątek o godz. 14 i potrwa do poniedziałku 3 listopada do godzin południowych. Głównym celem akcji jest zwiększenie bezpieczeństwa osób przemieszczających się po kraju na groby najbliższych. W tych dniach odnotowujemy zwiększoną ilość pojazdów na drogach, w szczególności przy cmentarzach. Do zadań mundurowych biorących udział w akcji będzie należało:

● czuwanie nad utrzymaniem płynności ruchu,
● eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierujących,
● udzielanie informacji kierowcom o czasowych zmianach w organizacji ruchu,
● eliminowanie z ruchu drogowego pojazdów, których stan techniczny zagraża bezpieczeństwu w komunikacji.

W Radziejowie w okolicach cmentarza przy ulicy Szkolnej również nastąpi zmiana organizacji ruchu. I tak ulica Szkolna będzie ulicą jednokierunkową od ulicy Kruszwickiej do ulicy 20-go Stycznia. Na całym odcinku ulicy Wyzwolenia po stronie prawej( przeciwnej do cmentarza) obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania. Wszystkie zmiany oznakowane będą znakami pionowymi.
W Bytoniu przy cmentarzu na drodze wojewódzkiej W-267 obowiązywał będzie zakaz zatrzymywania się po prawej stronie jezdni w kierunku Piotrkowa Kujawskiego.
Ponadto w czasie tych dni obowiązywać będzie ograniczenie ruchu pojazdów ciężarowych o dmc. powyżej 12 ton:
● 31.10- od godziny 18.00 do 22.00;
● 01.11- od godziny 08.00 do 22.00;
Przy cmentarzach powiatu radziejowskiego służbę pełnić będą policjanci, w celu zapewnienia bezpieczeństwa oraz płynności ruchu.
Apelujemy o stosowanie się do poleceń funkcjonariuszy, aby bezpiecznie dojechać i wrócić z cmentarzy. Nie pozostawiajmy samochodów w miejscach niedozwolonych – mogą stwarzać zagrożenie dla innych i blokować przejazd. Jeśli to możliwe dla własnej wygody, samochód zostawmy w domu.
st. asp. Marcin Krasucki
oficer prasowy KPP Radziejów

bullet Dodane przez admin3 dnia październik 28 2014 18:01:200 Komentarzy ˇ 9 Czytań - Drukuj
blankNa grobach w Radziejowieblank
blank

.Niedługo Wszystkich Świętych rzymskokatolicka uroczystość obchodzona 1 listopada ku czci wszystkich znanych i nieznanych świętych.
W dniu 27 października 2014 roku na miejscowym cmentarzu przedstawiciele Towarzystwa Miłośników Kujaw , w tym przedstawicielki koła hafciarskiego zapalili znicze na mogiłach wielu osób związanych z historią i działaniem tego Towarzystwa.
bullet Dodane przez admin3 dnia październik 28 2014 17:58:03Czytaj więcej ˇ 1 Komentarzy ˇ 26 Czytań - Drukuj
blankIII miejsce radziejowskiego policjanta w tenisowych mistrzostwach województwa kujawsko-pomorskiego blank
blank

Sierżant sztabowy Emil Czynszak zajął III miejsce w tenisowych zmaganiach o „Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy”. W turnieju wzięło udział 30 policjantów z kujawsko-pomorskiego garnizonu.
W hali sportowej w Laskowicach (powiat świecki) odbyły się indywidualne mistrzostwa policjantów w tenisie stołowym o „Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy” pod patronatem Zarządu Wojewódzkiego w Bydgoszczy i Zarządu Terenowego w Świeciu NSZZ Policjantów i kujawsko-pomorskiej grupy IPA Bydgoszcz.
W zawodach wzięło udział 30 policjantów z całego województwa. Wielu z nich na co dzień gra w ligowych zespołach.


bullet Dodane przez admin3 dnia październik 25 2014 10:04:36Czytaj więcej ˇ 0 Komentarzy ˇ 33 Czytań - Drukuj
blankPodsumowanie obchodów Roku Oskara Kolberga w Radziejowieblank
blank
KAROL SZMAGALSKI
W dniu 24 października 2014 roku w Sali Koncertowej Szkoły Muzycznej I Stopnia w Radziejowie odbyły się uroczystości zakończenia obchodów Roku Kolberga w związku z jego 200 rocznicą urodzin.

Licznie zgromadzeni słuchacze mieli okazję podziwiać przedstawienie „ Kolberg na Kujawach” w wykonaniu zaprzyjaźnionych z Radziejowem Urszuli i Bogdana Lisowskich z Towarzystwa Miłośników Kłóbki oraz nauczycieli Szkoły Muzycznej: Kamili Sikorskiej, Pawła Centkowskiego, Łukasza Sylwestrzaka.

Dokonano podsumowania ogłoszonego przez Towarzystwo Miłośników Kujaw z Radziejowa konkursu literackiego „Tradycja w moim domu”, honorując ich zwycięzców dyplomami i nagrodami.

Jednym z elementów uroczystości była informacja, jakie działania, uroczystości, spotkania, wyjazdy wiązały się z tymi obchodami oraz podziękowanie przez Panią Halinę Paczkowską wielu osobom, które w obchodach „Roku Oskara Kolberga” aktywnie uczestniczyły.
W swoim wystąpieniu powiedziała:

bullet Dodane przez admin3 dnia październik 24 2014 16:53:06Czytaj więcej ˇ 0 Komentarzy ˇ 75 Czytań - Drukuj
blankWizyta w Izbie Regionalnej w ramach Europejskiego Projektu Comeniusblank
blank
KAROL SZMAGALSKI
W bieżącym roku szkolnym Zespół Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Przemystce przystąpił do unijnego projektu w ramach Wielostronnych Partnerskich Projektów Szkół Comenius. Program ten realizowany jest wspólnie z kilkoma innymi krajami europejskimi, tj. Turcją, Wielką Brytanią, Włochami oraz Węgrami, a jego celem jest doskonalenie umiejętności językowych młodzieży poprzez porozumiewanie się w języku angielskim, w ramach projektu, który dotyczy prezentacji europejskiego dziedzictwa kultury poprzez fotografię. Pełna nazwa projektu brzmi: European cultural heritage from a pinhole. Dzięki projektowi uczniowie będą mogli doskonalić nie tylko umiejętności językowe, ale też poznają historię i kulturę krajów partnerskich. Udział w projekcie pozwoli też nauczycielom wymienić swoje doświadczenia z kolegami z innych państw. Zarówno uczniowie, jak i nauczyciele będą mogli przyjrzeć się, jak w innych krajach przebiega proces kształcenia, poznają warunki oraz metody pracy.
bullet Dodane przez admin3 dnia październik 21 2014 18:57:06Czytaj więcej ˇ 0 Komentarzy ˇ 37 Czytań - Drukuj
blank Na kogo zagłosujemy w Radziejowie?blank
blank

16 listopada 2014 roku rywalizować o miejsca o fotel burmistrza Miasta Radziejowa oraz funkcję radnych rywalizować będą przedstawiciele Komitetu Wyborczego „Nasze Miasto” z Komitetem Wyborczym „ Nasza Przyszłość” i inni. A oto pary miedzy tymi Komitetami w poszczególnych Okręgach Wyborczych.


bullet Dodane przez admin3 dnia październik 18 2014 15:05:11Czytaj więcej ˇ 2 Komentarzy ˇ 136 Czytań - Drukuj
blankDebata społeczna w radziejowskim starostwieblank
blank

Z inicjatywy Komendanta Powiatowego Policji w Radziejowie mł. insp. Sławomira Kosińskiego odbyła się debata dotycząca organizacji oraz zabezpieczenia imprez sportowych. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele klubów sportowych, władz samorządowych oraz instytucji zajmujących się organizowaniem imprez masowych.
„Razem dbamy o bezpieczeństwo” pod takim hasłem wczoraj(16.10) o godz. 10 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Radziejowie odbyła się debata społeczna. Na spotkanie zaproszono przedstawicieli samorządów, władz klubów działających na terenie powiatu oraz osoby zajmujące się organizowaniem imprez sportowych i masowych. Obecni byli także przedstawiciele Państwowej Straży Pożarnej oraz Straży Miejskiej z Radziejowa. Komendę Wojewódzką Policji w Bydgoszczy reprezentował st.asp. Adam Kumkowski z wydziału prewencji.
Zgromadzonych gości powitał i zaprosił do dyskusji Starosta Radziejowski Henryk Gapiński.
Debata rozpoczęła się od przedstawienia skali zagrożeń oraz przepisów dotyczących organizacji imprez sportowych. Omówienia tych kwestii dokonali Zastępca Komendanta Powiatowego w Radziejowie mł.insp. Sławomir Lewandowski oraz Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji podkom. Arkadiusz Rynkowski.
Następnie przyszedł czas na dyskusję, wymianę opinii i poglądów.

bullet Dodane przez admin3 dnia październik 17 2014 17:13:47Czytaj więcej ˇ 0 Komentarzy ˇ 44 Czytań - Drukuj
blankKto burmistrzem Radziejowa?blank
blank

Do waliki o fotel burmistrza miasta Radziejowa w Wyborach Samorządowy 2014 staną: Sławomir Bykowski dotychczasowy burmistrz Miasta piastujący te funkcję od 2002 roku. Jego konkurentami będą Dariusz Jałoszyński oraz Waldemar Juszczyński.
Każdy z kandydatów ma swój program wyborczy, swoja „drużynę”, która go wspiera. Była okazja porozmawiania o tym z Sławomirem Bykowskim tutaj:
Niebawem rozmowa z Waldemarem Juszczyńskim.

Karol Szmagalski


bullet Dodane przez admin3 dnia październik 17 2014 17:02:302 Komentarzy ˇ 67 Czytań - Drukuj
blankWybory 2014 Kandydat do rady miasta blank
blank
bullet Dodane przez admin3 dnia październik 16 2014 19:00:370 Komentarzy ˇ 30 Czytań - Drukuj
blankRozmowa z Sławomirem Bykowskim kandydatem na burmistrza na kolejna kadencjęblank
blank

Kolejnym kandydatem na burmistrza miasta Radziejowa pełniącym funkcje od 2002 roku przez trzy kolejne kadencje jest dotychczasowy burmistrz Sławomir Bykowski. Były to trudne, ale i owocne dla miasta lata. Tak wspomina w jednej z naszych poprzednich rozmów mówiąc o tym:
„Niezwykle trudna sytuacja finansowa miasta, ba fatalna w 2002 podczas objęcia funkcji burmistrza, dzięki wielorakim działaniom o charakterze rygorystycznym, różnie postrzeganym przez różne gremia z naszego środowiska okazała się skuteczna. Po jej opanowaniu mogliśmy przystąpić do działalności remontowej i inwestycyjnej wychodzącej naprzeciw realizacji postulatów, potrzeb naszych mieszkańców. Dla każdego, kto obserwował, co się dzieje w mieście powinno być widoczne, co w tym czasie udało się zrobić. Pomogły przy tym na pewno środki uzyskane z różnych programów unijnych.”
Dokonania te wśród mieszkańców są różnie oceniane. Od hura optymizmu do skrajnego pesymizmu aż po opinie, że nic nie zrobiono. Są i tacy, którzy podważają sens niektórych działań, inwestycji, mimo, że w odczuciu większości mieszkańców były udane i z pożytkiem im służą. Wśród krytykantów pojawiają się i tacy, którzy mieli cząstkę swego udziału w ich realizacji współuczestnicząc w podejmowanych decyzjach.
Zawsze można powiedzieć po zaistniałych faktach „ można było zrobić lepiej, szybciej, taniej czy też inaczej” natomiast w toku realizacji zawsze trzeba dokonywać wyboru adekwatnego do danej chwili i realnych możliwości, ale jak to było to powinni ocenić obiektywnie mieszkańcy w akcie wyborczym.
Z jednej strony jest łatwiej, a z drugiej trudniej gdyż oceniamy nie tylko programy, zamierzenia zawarte w słowach, ale to, co i jak zostało zrobione.

bullet Dodane przez admin3 dnia październik 16 2014 18:28:20Czytaj więcej ˇ 1 Komentarzy ˇ 53 Czytań - Drukuj
Strona 1 z 255 1 2 3 4 > >>
blankLinki do ciekawych stronblank
blank •Radio PiK •Gazeta Pomorska •RZECZPOSPOLITA •NASZ DZIENNIK •GAZETA WYBORCZA •DZIENNIK •SUPER EXPRES •Fakt •Nowości •Najwyższy czas •Niezależna •WPROST •Gazeta prawna •Plotki, skandale •Magazyn ślubny •Astronomia •Budowlaniec •Tygodnik Solidarność •Horoskop • Sennik •BRAWO •Dziewczyna •STUDENCKA •Cogito •Fun Club •POPKORN blank
blankblankblank
blankAktualny czasblank
blank


blank
blankblankblank
blankPROGNOZA POGODYblank
blank
POGODA

blank
blankblankblank
blankBLOGIblank
blank

Piotr Kalinowski (pik)
(Z.Zukowski)


blank
blankblankblank
blankPOKÓJ POETÓWblank
blank
Pokój poetów

blank
blankblankblank
blankOPOWIADANIA, NOWELEblank
blank
OPOWIADANIA, NOWELE

blank
blankblankblank
blankMałgorzata Pietrzakblank
blank
Małgorzata Pietrzak


PSAŁTERZ LIPCOWY

Zagraj mi
na strunach pragnień
palcami wiatru

Zagraj

przypnij słodkie dźwięki
do miękkich liter
mojego imienia

zagraj

nim umilknie niebo
nim poruszy się ziemia

w nutach zapisz takt
na jedną miłość
i dwie nieokiełznane dusze
wtulone szczelnie
w nagły zachwyt

zagraj

nim naga samotność
okryje się
kształtem muzyki

graj

zahipnotyzuj moje myśli

ostatni raz

Małgorzata Pietrzak

blank
blankblankblank
blank - UWAGA -blank
blank .blank
blankblankblank
blankShoutboxblank
blank
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

vella
02-08-2014
http://el-stacja.pl/wp/

s@uber
22-06-2014
Reakcja najwyższych urzędników państwowych RP po śmierci zbrodniarza Jaruzelskiego jest najlepszą ilustracją stanu, w jakim się znajdujemy.Po 25 latach rzekomej wolności instytucje państwa polskiego s

s@uber
19-06-2014
Wolność słowa jest bezsprzecznie wielką wartością i podstawą demokracji. Jednak czy jest rzeczą właściwą upamiętniać coś, czego dzisiaj w Polsce nie mamy ?

s@uber
19-06-2014
Czy to początek końca PO ??? smiley Po to Neron budował Koloseum, żeby lud zapomniał o problemach codzienności ..., a tu nie ma już za co, koniecznością szukanie zastępczych tematów, no ale strawa duchow

salamandra
12-06-2014
,,Gdy bieda wciąż trwa, nie ma prawdziwej wolności.'' /Nelson Mandela/

s@uber
07-06-2014
"Nie chcemy nikomu umniejszać jego zasług, ale chcemy (…smiley, aby pamiętali inni, że wolność zaczęła się w Polsce”

s@uber
07-06-2014
Wolne słowo to był dynamit, który rozsadził system – mówił prezydent. Komorowski zaapelował o pamięć o wydarzeniach sprzed 25 lat

s@uber
07-06-2014
Memoriał Wolnego Słowa przy ul. Mysiej w Warszawie, gdzie mieścił się urząd cenzury, odsłonił prezydent Bronisław Komorowski wraz z prezydent stolicy Hanną Gronkiewicz Waltz i działaczami podziemia. W

s@uber
06-06-2014
"Historia uczy, że demokracja bez wartości łatwo się przemienia w jawny lub zakamuflowany totalitaryzm."- polski świety

s@uber
04-06-2014
A może jednak są to obchody sukcesu beneficjentów Magdalenki i to ich zdobycze świętem narodu, dlatego zawsze musiało być tak cicho coby nie zapeszyć i nie skończył się przedwcześnie raj wymarzony ...

Archiwum
blank
blankblankblank
blankWYŚLIJ SMSblank
blank
WYŚLIJ SMS

blank
blankblankblank
blankWARTO ZAJRZEĆblank
blank

SZLAKI PAMIĘCI

NONSENSY

POSŁUCHAJ POLSKIEGO RADIA

blank
blankblankblank
nav-left nav

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie