STRONA GŁÓWNA Themes ARTYKUŁY Themes FORUM Themes ARCHIWUM NEWSÓW Themes GALERIA Themes FAQ Themes KONTAKT Themes FILMY, PIOSENKI KABARET Themes WARTO ZOBACZYĆ!! Themes Dodaj newsa Themes Dodaj zdjęcie Themes Themes 23. Wrzesień 2014
blankARTYKUŁYblank
blank
ARTYKUŁY
blank
blankblankblank
blankOstatnie Artykułyblank
blank FESTYN POŻARNICZY 28...
FESTYN POŻARNICZY
Jarmark Królewski 16...
Czy macierzyństwo je...
W planach Bożej Opa...
blank
blankblankblank
blankLogowanieblank
blank
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
blank
blankblankblank
blankOnlineblank
blank Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 199
Nieaktywowany Użytkownik: 10
Najnowszy Użytkownik: PawellJ
blank
blankblankblank
blankCYTATYblank
blank

,,O, siądź na moim oknie, przecudowne lato,
niech wtulę mocno głowę w twoje ciepłe pióra korzennej woni.’’

Maria Pawlikowska-Jasnorzewska

blank
blankblankblank
blankPAMIĘTAJblank
blank

BÓG, HONOR,
OJCZYZNA


blank
blankblankblank
blankRozmowy NIEkontrolowaneblank
blank
Image Hosted by ImageShack.us

blank
blankblankblank
blankNa Forumblank
blank
Najnowsze Tematy
Podziękowanie za roz...
Opinie o pracodawcach
Partnerzy?
perdita di peso senz...
feromony naturalne
Najciekawsze Tematy
ZMIANY NA STRONIE [34]
„Dyskrymina... [33]
Partnerzy? [21]
KOMENTARZE [8]
zawód godny podziwu [6]
blank
blankblankblank
blankOŚWIATAblank
blank

SZKOŁY ŚREDNIE

• ”MECHANIK”
• "PRZEMYSTKA"
• LO -"ŁOKIETEK”

GIMNAZJA

Radziejów
Witowo
Dobre
Osięciny
Skibin
G.Powiatowe

SZKOŁY PODSTAWOWE

SP TOPÓLKA
SP RADZIEJÓW
SP OSIĘCINY
SP K. WIEŚ
SP WOLA SKARBKOWA
SP POCIERZYN
blank
blankblankblank
blankInformacjeblank
blank

UWAGA !

Redakcja NPI nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.

Komentarz będzie usunięty, jeśli będzie zawierał wypowiedzi niezgodne z obowiązującymi normami prawnymi, obyczajowymi czy etycznymi.
wzywające do nienawiści rasowej, etnicznej, wyznaniowej, propagujące przemoc oraz naruszające zasady współżycia społecznego.

Redakcja zastrzega sobie również prawo do usunięcia całego komentarza, jeśli jego treść zawierać będzie niecenzuralne słowa bądź wyrażenia.


Informujemy, że na podstawie art.25 ust.1 punkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994roku "O prawie autorskim i prawach pokrewnych", dalsze rozpowszechnianie artykułów i informacji zamieszczonych na portalu, bez naszej zgody, jest prawnie zabronione.
blank
blankblankblank
blankNawigacjablank
blank ARTYKUŁY
ARCHIWUM ARTYKUŁÓW
FILMY, PIOSENKI KABARET
SZUKAJ
Dodaj newsa
Dodaj artykuł
Dodaj zdjęcie


blank
blankblankblank
blankILOŚĆ ODWIEDZINblank
blank
blank
blankblankblank
blankWitamyblank
blank blank
blankblankblank
blankDzień ziemniaka i śliwki w Kłonówkublank
blank
GMINA RADZIEJÓW
21 września w Kłonówku odbył się Dzień ziemniaka i śliwki gospodarzami tej imprezy była Rada Sołecka ,KGW w Kłonówku jest to ostatnia impreza w tym roku zaplanowana przez Urząd Gminy w Radziejowie. Pani Barbara Chojnacka Sołtys Kłonówka i Kłonowa przywitała gości Gm Radziejów,tym samym otworzyła imprezę. Vice Wójt Dionizy Wojciechowski przypomniał historię ziemniaka i śliwki ,potem odbywały się konkursy i zabawy. Nad całością tej zabawy czuwała Dyr.GOK Urszula Rosół

bullet Dodane przez admin3 dnia wrzesień 22 2014 15:25:36Czytaj więcej ˇ 0 Komentarzy ˇ 10 Czytań - Drukuj
blankRozmowa z Sławomirem Bykowskim o inwestycjachblank
blank
KAROL SZMAGALSKI
Panie burmistrzu. W ostatniej rozmowie sygnalizowaliśmy potrzebę bardziej szczegółowego zaprezentowania działań inwestycyjnych. O czym pisałem na tym portalu.
Przejdźmy, więc do nich.
SB.
Zacznę od tego, co nas czeka w najbliższym czasie. Otóż niedługo ruszy budowa wytwórni betonu towarowego na działce pomiędzy ulica Przemysłowa a Płowiecką. Będzie to kolejna linia produkcyjna Zakładu Betoniarskiego z Kleczewa. Rozwijająca się gazyfikacja miasta obejmuje ulice: Działkową, Wyzwolenia, Franciszkańską, Rynek. Kolejne to ulice: Bema, Brzeska, Komunalna, Rolnicza, Dolna .Dzięki budowie gazociągu do Piotrkowa Kujawskiego budowana będzie sieć na ulicach: 20 stycznia, Ogrodowa, Krasickiego, Kościuszki do granicy miasta. Miastu systematycznie przybywa budynków jednorodzinnych. Jeszcze w tym roku inwestor z Kruszwicy Pan Jerzy Rusała rozpocznie budowę bloku o 50 mieszkaniach na działce przy ulicy Szpitalnej.( Będzie to pierwsza budowa od 2000 r., kiedy to oddany został do użytku blok RTBS).

bullet Dodane przez admin3 dnia wrzesień 21 2014 11:01:23Czytaj więcej ˇ 0 Komentarzy ˇ 25 Czytań - Drukuj
blank Rozmowa z burmistrzem Radziejowa o kondycji finansowej Radziejowablank
blank
KAROL SZMAGALSKI
Rozmowa z burmistrzem Radziejowa o kondycji finansowej Radziejowa
Jeżdżąc po Polsce, powiecie, spacerując po naszym mieście wszędzie widać systematyczna poprawę infrastruktury, trwają remonty, inwestycje. Wiele nich jest i było możliwe dzięki umiejętnemu wykorzystaniu wielu różnorodnych środków Unijnych. Wiele remontów, inwestycji było lub jest realizowanych w naszym środowisku i to zarówno w powiecie, w starostwie, czy mieście. Pisałem o tym wielokrotnie na tym portalu.


O spojrzeniu na zagadnienia inwestycyjne zarówno wykonane lub realizowane przez Starostwo Powiatowe czy Miasto Radziejów niebawem. Dokonania te wśród mieszkańców są różnie oceniane. Od hura optymizmu do skrajnego pesymizmu aż po opinie, że nic nie zrobiono. Są i tacy, którzy podważają sens niektórych inwestycji, mimo, że w odczuciu większości mieszkańców były udane i z pożytkiem im służą. Wśród krytykantów pojawiają się i tacy, którzy mieli cząstkę swego udziału w ich realizacji.
W tym temacie niezbędna jest ciągłość działania zmierzająca do realizacji postulatów społecznych a nie krytyka dla samej krytyki. Za przykład należy wziąć działania miejscowego klasztoru, który wykorzystując fakty historyczne z nim związane doprowadził, że w dniu 14 września 2014 roku ustanowiono tu Sanktuarium. Jest to historyczne wydarzenie dla tego kościoła i samego miasta, niesie także szereg obowiązków i powinności zarówno w samym klasztorze jak i mieście na jego rzecz. To dzięki staraniom kolejnych gwardianów: oo. Mariusza Słowika, oo. Stanisława Siergieja i obecnego oo. Mariusza Kapczyńskiego (od 1996 roku dzięki wspólnej idei) doprowadzono, że klasztor stał się perełka Radziejowa i samego obiektu sakralnego. Po spełnieniu swej misji przez oo. Mariusza Słowika, oo. Stanisława Siergieja prace kontynuuje oo. Mariusz Kapczyński z zachowaniem sensu i idei a każdy z poprzedników przekazał to, co zrobił swemu następcy, aby tę idee kontynuował.
I to jest postawa godna pochwały, jak i umiejętność zgromadzania wokół siebie zarówno współbraci zakonnych jak i wiernych i nie tylko.
Aby realizować wiele zadań niezbędne są środki finansowe, od czego nie da się uciec. Postanowiłem porozmawiać z Sławomirem Bykowskim burmistrzem Miasta Radziejowa na temat obecnej sytuacji miasta, która będzie rzutowała, co będzie się mogło dziać w Radziejowie w następnych latach niezależnie, jakie władze wybierzemy.

bullet Dodane przez admin3 dnia wrzesień 19 2014 18:00:48Czytaj więcej ˇ 0 Komentarzy ˇ 27 Czytań - Drukuj
blankTrochę o inwestycjach Starostwa Powiatowego w Radziejowieblank
blank
KAROL SZMAGALSKI
W rozmowie o finansach miasta Radziejowa z jego burmistrzem Sławomirem Bykowskim pojawił się wątek inwestycji Starostwa Powiatowego na tym odcinku. O tej działalności inwestycyjnej Starostwa Powiatowego pisałem wielokrotnie na tym portalu. Dlatego wydaje się, że warto dla pełnego zobrazowania tego, co w zakresie inwestycji działo się na terenie miasta kilka słów przypomnienia i co mówi na ten temat Dariusz Jałoszyński b. vice Starosta Powiatu. A mianowicie:
Dzięki wysiłkowi wielu ludzi powstała sala koncertowa z prawdziwego zdarzenia. Sala zajmuje powierzchnię około 160 m kwadratowych, co pozwoliło na swobodne pomieszczenie w niej istniejących zespołów muzycznych, jak również ok. 180-osobową widownię. Zarówno uczniowie a, także okoliczna ludność doczekali się jej zakończenia i otwarcia. Szkoła regularnie organizuje koncerty swoich uczniów i nauczycieli, a także wielu znakomitych gości. Nie tylko piękna, ale też funkcjonalna sala zaprojektowana została z odpowiednią akustyką. Odbywają się tu nie tylko zwykłe, szkolne lekcje i ćwiczenia, ale także koncerty z udziałem publiczności.


bullet Dodane przez admin3 dnia wrzesień 19 2014 17:51:28Czytaj więcej ˇ 0 Komentarzy ˇ 20 Czytań - Drukuj
blankWyjazd do Toruniablank
blank
KAROL SZMAGALSKI
W ramach Europejskich Dni Dziedzictwa Towarzystwo Miłośników Kujaw zorganizowało w dniu 17 września 2014 roku wyjazd edukacyjno-poznawczy do Torunia. W wyjeździe uczestniczyli członkowie warsztatów RĘKODZIEŁA LUDOWEGO z opiekunką Ewą Smykowską oraz panie z koła hafciarskiego działającego w Izbie Regionalnej Towarzystwa Miłośników Kujaw z Radziejowa. Wyjazd możliwy był dzięki wsparciu Starostwa Powiatowego oraz Urzędu Miasta Radziejowa.bullet Dodane przez admin3 dnia wrzesień 18 2014 16:12:19Czytaj więcej ˇ 0 Komentarzy ˇ 23 Czytań - Drukuj
blankDyplom dla TMK z Radziejowablank
blank
KAROL SZMAGALSKI

Towarzystwo Miłośników Kujaw z Radziejowa od ponad 50 lat oddziałuje na umacnianie tradycji kujawskiej na naszym terenie. Upamiętniając fakty o ludziach, zdarzeniach związanych z naszą małą ojczyzną. Współdziała na tym polu z wieloma miejscowymi szkołami, przedszkolami, miejscowymi władzami i jednostkami zewnętrznymi. Przedstawiciele Towarzystwa uczestniczą w wielu imprezach tu się odbywających i promują wieloletnie tradycje tego terenu. Szczególnie poprzez intensywne działania i zgromadzone liczne eksponaty w Izbie Regionalnej, stanowiącej wizytówkę często odwiedzaną tego, co działo się w przeszłości w naszym mieście, powiecie. Obecny Prezes TMK Pani Halina Paczkowska wraz z całym Zarządem kultywuje i rozwija wiele inicjatyw swoich poprzedników.: Józefa Górczyńskiego i Jana Kalafusa.


bullet Dodane przez admin3 dnia wrzesień 18 2014 15:51:25Czytaj więcej ˇ 0 Komentarzy ˇ 14 Czytań - Drukuj
blankSpecjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Radziejowie w roku Oskara Kolbergablank
blank

Towarzystwo Miłośników Kujaw w Radziejowie w ramach akcji „ ocalić od zapomnienia” realizuje wiele zadań mających na celu kultywowania tradycji naszych ziem kujawskich. Współpracuje na tych odcinkach z wieloma instytucjami, ludźmi, którzy z nim współdziałają. W związku z 200. rocznicą urodzin wybitnego folklorysty i etnografa Oskara Kolberga Sejm Rzeczypospolitej Polski przyjął uchwałę uznającą rok 2014 za Rok O. Kolberga.
W ramach jego obchodów dla uczczenia tej znakomitej postaci Towarzystwo Miłośników Kujaw organizuje Powiatowy Konkurs Literacki „Tradycje w moim domu” zorganizowanego z okazji Roku Oskara Kolberga. Jego organizatorem jest Towarzystwo Miłośników Kujaw w Radziejowie przy wsparciu Starostwa Powiatowego w Radziejowie oraz Urzędu Miasta Radziejowa. Pisałem o tym na tym portalu. Tutaj:
http://wloclawskie24.pl/articles/14416-konkurs-literacki-tradycje-w-moim-domu-w-radziejowie
Kolejnym działaniem w ramach tego roku jest opracowanie i realizacja „Programu Obchodów Roku Oskara Kolberga w Specjalnym Ośrodku Wychowawczym w Radziejowie, gdzie ten wspólny program z naszym Towarzystwem Miłośników Kujaw powstał. Program jest niezwykle atrakcyjny i obejmuje.

bullet Dodane przez admin3 dnia wrzesień 16 2014 19:08:40Czytaj więcej ˇ 0 Komentarzy ˇ 25 Czytań - Drukuj
blankUstanowiono Sanktuarium w Klasztorze Radziejowablank
blank
KAROL SZMAGALSKI
Dla wjeżdżących do naszego miasta widoczna jest z daleka jego sylwetka. Kościół i Klasztor od wieków wiążą swoją działalność z Radziejowem, oddziaływając na wiele spraw, jakie tu się dzieją. Jego sylwetka wkomponowała się w miejscową panoramę. Tłumy wiernych z Radziejowa i nie tylko uczestniczyło w perfekcyjnie zorganizowanej o historycznym znaczeniu dla miasta i klasztoru uroczystości ustanowienia w dniu 14 września 2014 roku Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Obecni byli przedstawiciele miejscowych władz : Sławomier Bykowski Burmistrz miasta, Marek Szuszman Wójt gminy Radziejów, Jarosław Kołtuniak vice Starosta powiatu.
Podczas Mszy Świętej celebrowanej przez J. Eks. Bp. Wiesława Merlinga jego dekret w tym temacie odczytał dziekan dekanatu radziejowskiego ks. Stanisław Łosiakowski proboszcz parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Radziejowie. W dniu 14 września 2014 roku miejscowy klasztor oo. Franciszkanów dołączy do grona sanktuariów w diecezji włocławskiej, będąc trzynastym sanktuarium.

bullet Dodane przez admin3 dnia wrzesień 15 2014 21:23:22Czytaj więcej ˇ 0 Komentarzy ˇ 46 Czytań - Drukuj
blankEcha po Dożynkach w Bikupicachblank
blank

Dożynki w Biskupicach jak to kolejne wydarzenie w naszym regionie , zamieniły się w święto władzy , elity lokalnej społeczności świętowały w świetlicy, a pozostały plebs na zewnątrz, nie powinno być żadnych podziałów , na lokalnych polityków i ludzi władzy i pozostałych , wszyscy powinni jeść żurek z jednego kotła, a NIE TAK ŻE CZĘŚĆ NA SALONACH A POZOSTALI NA ZEWNĄTRZ, dożynki zamieniły się w dni otwarte szkół z przewodzeniem przemystki , DOŻYNKI TO NIE POKAZ SZKÓŁ. rozumiem występy młodzieży , ale tak się składa że Przemystka pokazała to samo co w roku ubiegłym, a dziewczyny z mechanika fałszowały , Pani Urszula R. organizator jak zwykle chmura gradowa spoglądająca na ludzi jak na gorszy gatunek , kiedy ludzie zaczęli tańczyć ona kazała Radziejowiakom już kończyć, kiedy oni najlepiej bawili ludzi, ogólnie dożynki nie trzymały się raz czasowych , przez te występy dzieci i młodzieży, kolejne wydanie publicznych pieniędzy na jedzenie i picie dla władzy, elity -elitom
Chciałam skorzystać z toalety w świetlicy, a panie, które tam balowały zażenowane były" jak to skorzystać z toalety, toj toje są dla Was" , a dla nich toalety na salonach!!! Przecież żeby nie mieszkańcy i ich podatki to by nic nie było.Jednak dzieli sie ludzi na lepszych i gorszych !!!!!!!!
Tak to prawda ludziom rzucili kiełbasę (na widok okropna w smaku nie wiem), a oni całe stoły zastawione luksusami!!!!

bullet Dodane przez admin3 dnia wrzesień 12 2014 16:19:55Czytaj więcej ˇ 3 Komentarzy ˇ 122 Czytań - Drukuj
blankDowcipniś nie uniknie karyblank
blank
POLICJAO tym, że telefon alarmowy 112 nie służy do zabawy wiedzą już nawet małe dzieci. Tej elementarnej wiedzy zabrakło mieszkańcowi gminy Dobre, którzy zgłosił niepotwierdzoną interwencje. Teraz za swój wybryk odpowie przed sądem.
Do zdarzenia doszło wczoraj (09.09) około godziny 17 w jednej z miejscowości w gminie Dobre. Do dyżurnego radziejowskiej komendy zadzwonił mężczyzna i oświadczył, że pracownicy w gospodarstwie jego brata kierują nietrzeźwi ciągnikami.
Na miejsce udał się patrol prewencji. Zastali 61-letniego zgłaszającego pod wyraźnym wpływem alkoholu. Wskazani mężczyźni kierujący ciągnikami byli trzeźwi, pomagali sąsiadowi w pracach polowych. Policjanci ustalili, że zgłaszający zgłosił niepotwierdzoną interwencję złośliwie, gdyż ma konflikt z bratem. Mundurowi poinformowali 61-latka, że sporządzą wniosek o ukaranie za bezpodstawne wezwanie policji.
Mężczyźnie za popełnione wykroczenie z art. 66 par. 1 kodeksu wykroczeń grozi kara aresztu, ograniczenia wolności lub grzywna do 1500 zł.
st. asp. Marcin Krasucki
oficer prasowy KPP Radziejów

bullet Dodane przez admin3 dnia wrzesień 10 2014 17:37:340 Komentarzy ˇ 32 Czytań - Drukuj
blank Już niedługo wybory samorządoweblank
blank
KAROL SZMAGALSKI
Wybory samorządowe odbędą się – na mocy decyzji prezesa Rady Ministrów – w terminie 16 listopada 2014 roku (niedziela). Oficjalny termin głosowania wynika z rozporządzenia premiera w sprawie wyborów samorządowych, podpisanego 12 sierpnia 2014 r. Termin ewentualnej drugiej tury to 30 listopada 2014 r.

W Radziejowie rejestrują się już pierwsze Komitety Wyborcze, pojawiają się pierwsze ulotki. Tworzone są programy wyborcze, przygotowywane są listy kandydatów. Myślę, że będzie okazja porozmawiania z leaderami tych komitetów na ten temat i uzyskać od nich odpowiedź na następujące pytania: jaki cel przed sobą postawił Wasz Komitet Wyborczy ?, jakie działania zamierzacie podjąć aby go zrealizować?, kto w ramach Waszego Komitetu wystartuje w wyborach?

Korzystając z możliwości do zwiększenia realnego wpływu wyborców na skład osobowy lokalnych władz weź udział w wyborach i wybierz najlepszych dających gwarancję realizacji najważniejszych problemów jakie nurtują Twoje środowisko. Ludzi sprawdzonych, o określonej pozycji, potrafiących realizować przyjęte zobowiązania a nie ludzi, których cechuje „pustosłowie”. Jest jeszcze czas aby na przyszłych listach wyborczych zarekomendować takich ludzi. Pozwoli to na zwiększenia realnego wpływu wyborców na skład osobowy lokalnych władz. Raz na cztery lata my mieszkańcy wybieramy swoich przedstawicieli, którzy w naszym imieniu będą podejmować decyzje, gospodarować wspólnym majątkiem, inwestować, wydawać wspólne pieniądze, czyli zarządzać. W ten sposób naszym przedstawicielom delegujemy część należnej im władzy. Rozejrzyj się na pewno są Tacy w naszym środowisku. Warto przy tym odpowiedzieć sobie na szereg pytań:
Czy wiesz na kogo oddasz głos w wyborach samorządowych 2014 ?
Czy znasz Kandydatów ? Chcesz poznać ich poglądy ?
Możesz wybrać mądrze ! Nie głosuj w ciemno !
Wybierajmy tych, którzy są dobrymi gospodarzami, potwierdzajmy mandat tych, którzy się sprawdzili i zmieniajmy - ale tylko na lepszych - tych, którzy się nie sprawdzili. Dyskutujmy nad problemami, jak je lepiej, taniej, szybciej rozwiązać. Nie opluwajmy się, nie obrażajmy. Doceńmy to co udało się zrobić. Szukajmy najlepszych rozwiązań na przyszłość. Popierajmy w wyborach dobrze sprawujących urząd samorządowców, niezależnie od ich sympatii politycznych i legitymacji partyjnych.
A oto kilka informacji.

bullet Dodane przez admin3 dnia wrzesień 08 2014 17:09:15Czytaj więcej ˇ 0 Komentarzy ˇ 52 Czytań - Drukuj
Strona 1 z 252 1 2 3 4 > >>
blankLinki do ciekawych stronblank
blank •Radio PiK •Gazeta Pomorska •RZECZPOSPOLITA •NASZ DZIENNIK •GAZETA WYBORCZA •DZIENNIK •SUPER EXPRES •Fakt •Nowości •Najwyższy czas •Niezależna •WPROST •Gazeta prawna •Plotki, skandale •Magazyn ślubny •Astronomia •Budowlaniec •Tygodnik Solidarność •Horoskop • Sennik •BRAWO •Dziewczyna •STUDENCKA •Cogito •Fun Club •POPKORN blank
blankblankblank
blankAktualny czasblank
blank


blank
blankblankblank
blankPROGNOZA POGODYblank
blank
POGODA

blank
blankblankblank
blankBLOGIblank
blank

Piotr Kalinowski (pik)
(Z.Zukowski)


blank
blankblankblank
blankPOKÓJ POETÓWblank
blank
Pokój poetów

blank
blankblankblank
blankOPOWIADANIA, NOWELEblank
blank
OPOWIADANIA, NOWELE

blank
blankblankblank
blankMałgorzata Pietrzakblank
blank
Małgorzata Pietrzak


PSAŁTERZ LIPCOWY

Zagraj mi
na strunach pragnień
palcami wiatru

Zagraj

przypnij słodkie dźwięki
do miękkich liter
mojego imienia

zagraj

nim umilknie niebo
nim poruszy się ziemia

w nutach zapisz takt
na jedną miłość
i dwie nieokiełznane dusze
wtulone szczelnie
w nagły zachwyt

zagraj

nim naga samotność
okryje się
kształtem muzyki

graj

zahipnotyzuj moje myśli

ostatni raz

Małgorzata Pietrzak

blank
blankblankblank
blank - UWAGA -blank
blank .blank
blankblankblank
blankShoutboxblank
blank
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

vella
02-08-2014
http://el-stacja.pl/wp/

s@uber
22-06-2014
Reakcja najwyższych urzędników państwowych RP po śmierci zbrodniarza Jaruzelskiego jest najlepszą ilustracją stanu, w jakim się znajdujemy.Po 25 latach rzekomej wolności instytucje państwa polskiego s

s@uber
19-06-2014
Wolność słowa jest bezsprzecznie wielką wartością i podstawą demokracji. Jednak czy jest rzeczą właściwą upamiętniać coś, czego dzisiaj w Polsce nie mamy ?

s@uber
19-06-2014
Czy to początek końca PO ??? smiley Po to Neron budował Koloseum, żeby lud zapomniał o problemach codzienności ..., a tu nie ma już za co, koniecznością szukanie zastępczych tematów, no ale strawa duchow

salamandra
12-06-2014
,,Gdy bieda wciąż trwa, nie ma prawdziwej wolności.'' /Nelson Mandela/

s@uber
07-06-2014
"Nie chcemy nikomu umniejszać jego zasług, ale chcemy (…smiley, aby pamiętali inni, że wolność zaczęła się w Polsce”

s@uber
07-06-2014
Wolne słowo to był dynamit, który rozsadził system – mówił prezydent. Komorowski zaapelował o pamięć o wydarzeniach sprzed 25 lat

s@uber
07-06-2014
Memoriał Wolnego Słowa przy ul. Mysiej w Warszawie, gdzie mieścił się urząd cenzury, odsłonił prezydent Bronisław Komorowski wraz z prezydent stolicy Hanną Gronkiewicz Waltz i działaczami podziemia. W

s@uber
06-06-2014
"Historia uczy, że demokracja bez wartości łatwo się przemienia w jawny lub zakamuflowany totalitaryzm."- polski świety

s@uber
04-06-2014
A może jednak są to obchody sukcesu beneficjentów Magdalenki i to ich zdobycze świętem narodu, dlatego zawsze musiało być tak cicho coby nie zapeszyć i nie skończył się przedwcześnie raj wymarzony ...

Archiwum
blank
blankblankblank
blankWYŚLIJ SMSblank
blank
WYŚLIJ SMS

blank
blankblankblank
blankWARTO ZAJRZEĆblank
blank

SZLAKI PAMIĘCI

NONSENSY

POSŁUCHAJ POLSKIEGO RADIA

blank
blankblankblank
nav-left nav

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie