STRONA GŁÓWNA Themes ARTYKUŁY Themes FORUM Themes ARCHIWUM NEWSÓW Themes GALERIA Themes FAQ Themes KONTAKT Themes FILMY, PIOSENKI KABARET Themes WARTO ZOBACZYĆ!! Themes Dodaj newsa Themes Dodaj zdjęcie Themes Themes 31. Styczeń 2015
blankARTYKUŁYblank
blank
ARTYKUŁY
blank
blankblankblank
blankOstatnie Artykułyblank
blank WOŚP w Radziejowskim...
BABSKI KABARET "Old ...
FESTYN POŻARNICZY 28...
FESTYN POŻARNICZY
Jarmark Królewski 16...
blank
blankblankblank
blankLogowanieblank
blank
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
blank
blankblankblank
blankOnlineblank
blank Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 199
Nieaktywowany Użytkownik: 30
Najnowszy Użytkownik: PawellJ
blank
blankblankblank
blankCYTATYblank
blank

,,O, siądź na moim oknie, przecudowne lato,
niech wtulę mocno głowę w twoje ciepłe pióra korzennej woni.’’

Maria Pawlikowska-Jasnorzewska

blank
blankblankblank
blankPAMIĘTAJblank
blank

BÓG, HONOR,
OJCZYZNA


blank
blankblankblank
blankNa Forumblank
blank
Najnowsze Tematy
Mieszkanie na sprzedaż
Niezastapiony??
Dobre może być jeszc...
Chcesz sprzedać lub ...
Podziękowanie za roz...
Najciekawsze Tematy
ZMIANY NA STRONIE [34]
„Dyskrymina... [33]
Partnerzy? [21]
KOMENTARZE [8]
Niezastapiony?? [6]
blank
blankblankblank
blankOŚWIATAblank
blank

SZKOŁY ŚREDNIE

• ”MECHANIK”
• "PRZEMYSTKA"
• LO -"ŁOKIETEK”

GIMNAZJA

Radziejów
Witowo
Dobre
Osięciny
Skibin
G.Powiatowe

SZKOŁY PODSTAWOWE

SP TOPÓLKA
SP RADZIEJÓW
SP OSIĘCINY
SP K. WIEŚ
SP WOLA SKARBKOWA
SP POCIERZYN
blank
blankblankblank
blankInformacjeblank
blank

UWAGA !

Redakcja NPI nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.

Komentarz będzie usunięty, jeśli będzie zawierał wypowiedzi niezgodne z obowiązującymi normami prawnymi, obyczajowymi czy etycznymi.
wzywające do nienawiści rasowej, etnicznej, wyznaniowej, propagujące przemoc oraz naruszające zasady współżycia społecznego.

Redakcja zastrzega sobie również prawo do usunięcia całego komentarza, jeśli jego treść zawierać będzie niecenzuralne słowa bądź wyrażenia.


Informujemy, że na podstawie art.25 ust.1 punkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994roku "O prawie autorskim i prawach pokrewnych", dalsze rozpowszechnianie artykułów i informacji zamieszczonych na portalu, bez naszej zgody, jest prawnie zabronione.
blank
blankblankblank
blankNawigacjablank
blank ARTYKUŁY
ARCHIWUM ARTYKUŁÓW
FILMY, PIOSENKI KABARET
SZUKAJ
Dodaj newsa
Dodaj artykuł
Dodaj zdjęcie


blank
blankblankblank
blankILOŚĆ ODWIEDZINblank
blank
blank
blankblankblank
blankWitamyblank
blank blank
blankblankblank
blankZebranie sprawozadwczo-wyborcze w Gminnej Radzie KGW w Dobrem …blank
blank
       GMINA DOBRE
29 stycznia br. odbyło się zebranie przedstawicielek wszystkich kół wchodzących w skład Gminnej Rady.
Po stwierdzeniu kworum członków przyjęto porządek walnego zebrania i przystąpiono do realizacji poszczególnych punktów obrad.
W pierwszej kolejności głos zabrała przewodnicząca GR KGW Anna Patyk, która złożyła sprawozdanie z działalności Gminnej Rady za 2014r. W następnej kolejności wysłuchano opinii Komisji Rewizyjnej, którą przedstawiła przewodnicząca tej że komisji Lucyna Zacharek oraz sprawozdania finansowego skarbnika Gminnej Rady – Arlety Gralak.
Po wysłuchaniu sprawozdań i dyskusji nad tymi sprawozdaniami udzielono absolutorium obecnemu Zarządowi.
Następnie przeprowadzono wybory Zarządu, Komisji Rewizyjnej i Kronikarza Rady na następną kadencję.

bullet Dodane przez admin3 dnia styczeń 30 2015 19:53:08Czytaj więcej ˇ 0 Komentarzy ˇ 10 Czytań - Drukuj
blankSingiel Iwony Gapińskiejblank
blank


Otrzymałem link do Wydanie Pierwszego Singla, Iwony Gapińska, Shamsan. Listopad 2014.( córki Henryka Gapińskiego) - piękne wykonanie zapraszam do wysłuchania
https://www.youtube.com/watch?v=fi4oJRsGy4g&app=desktop
Shamsan (Iwona Gapinska), pochodzenia polskiego, jest kompozytorka utworów Chrześcijańskich i inspiracyjnych, wokalistka, artystka sceny, projektantka mody. Rozpoczęła ona profesjonalna prace muzyczna na scenie w roku 1993, i pracowała na wielu scenach muzycznych, jako wokalistka i aktorka. W roku 2012-2013 Shamsan występowała w muzycznych programach w restauracji Byblos, Manhattan, NYC. Od 2012 i wcześniej Samson pracowała nad nowymi kompozycjami, które ukażą się na jej nowym albumie. W latach 2010-2012 Samson pracowała jako wokalistka i leader zespołu dla RCCL Royal Caribbeans, na morzu, na sześciotysięcznym statku turystycznym "Independence Of The Seas", jako artysta dla Proship Agency Montreal, Canada. Od 2009 do 2008 pracowała jako solistka w największych hotelach Paphos i Limassol na Cyprze (Athena Hotel, Mykonos Hotel, Cypria Bay Hotel, Saint George Hotel, Limassol Hotel, Aqua Sol Hotel i wiecej); występowała także w Niemczech i Szwajcarii, oraz w Polsce.
W okresie 2003 - 2007 Shamsan pracowała w Anglii dla Consensus Company, z osobami specjalnej troski; W tych latach Shamsan wykonywała kontrakt jako solistka i "front singer" w zespole The Boom Band dla Proship Agency Montreal na statku "Golden Princess" z ramienia Princess Lines, pracowała tez jako solistka dla Crowne Plaza Hotel 5* w Sharm El Sheikh, Egipt.Od kwietnia do sierpnia 2005 śpiewała jako solistka w Hawaii Grand Hotel 5* w Limassol na Cyprze, nagrywała show dla Greckiej telewizji i występowała w Krefeld, Hamm w Niemczech.W latach 1999-2006 pracowała jako nauczyciel w warsztatach muzycznych- artystycznych dla dzieci (poezja, muzyka, aktorstwo) . Shamsan wykonywała tez solowe koncerty z muzyka pop, ballroom, smooth jazz, spiritual, latino, soul, dance, i wlasnymi kompozycjami, w wielu miastach Polski, także została laureatka festiwalu muzycznego razem z towarzyszącym zespołem muzyków z Polski (pierwsze miejsce) w Chełmnie, Polska.W 2001 Shamsan wzięła udział w warsztatach artystycznych pod kierownictwem pedagoga Berkeley College Of Music, Susan Moninger, i została wybrana spośród około 150 wykonawców do czwórki solistów koncertu finałowego pod kierownictwem Susan Moninger.Od 1993 do 1999 Shamsan pracowała w Polskim teatrze muzycznym, Teatr Rozrywki W Chorzowie, jako artysta, wokalistka, tancerka i aktorka w setkach musicali: "Evita", "Cabaret", "Skrzypek Na Dachu", "Gershwin", "Ocean Niespokojny", "Czarodziej Z Krainy Oz" i wiele innych. W Chorzowskim Teatrze Rozrywki pracowała z czołowymi reżyserami, choreografami, stylistami, emisjonistami głosu polskiego przemysłu muzycznego, i brała udział w międzynarodowych warsztatach jazzowych - artystycznych dla profesjonalnych wykonawców.

bullet Dodane przez admin3 dnia styczeń 24 2015 21:42:57Czytaj więcej ˇ 0 Komentarzy ˇ 24 Czytań - Drukuj
blankHISTORIA PO SĄSIEDZKUblank
blank

W dniu 21 stycznia 2015 roku w Radziejowskim Domu Kultury odbędzie się interesujący wykład pt. „Poszli nasi w bój bez broni” - powstanie styczniowe 1863 roku na pograniczu kujawsko - wielkopolskim, który wygłosił mgr Leszek Kalicki.


W 2013 roku przypadała 150. Rocznica wybuchu powstania styczniowego. Odbyło się wiele uroczystości z nim związanych w powiecie radziejowskim. Było ono ostatnim w epoce porozbiorowej zrywem niepodległościowym, zainaugurowanym 22 stycznia 1863 roku i kontynuowanym, mimo druzgocącej przewagi militarnej Rosjan, aż do jesieni 1864 r. Powstanie z 22 stycznia 1863 roku weszło do historii Polski pod nazwą powstania styczniowego. Było najdłuższym polskim zrywem narodowym. Nadzieję na interwencję państw zachodnich na ziemiach Królestwa przez długi okres czasu były żywe pośród Polaków. Powstanie styczniowe, uznawane jest za wydarzenie przełomowe, przyciągało i przyciąga uwagę historyków.

bullet Dodane przez admin3 dnia styczeń 22 2015 18:28:21Czytaj więcej ˇ 0 Komentarzy ˇ 44 Czytań - Drukuj
blankDzielnicowi zatrzymali poszukiwaną blank
blank
POLICJADzielnicowi z Dobrego zatrzymali kobietę, która nie zgłosiła się do odbycia kary pozbawienia wolności. Najbliższe kilkanaście miesięcy spędzi za kratami.
Dzielnicowi w trakcie dzisiejszej(19.01) służby zatrzymali poszukiwaną przez aleksandrowski sąd. Kobieta nie zgłosiła się w wyznaczonym terminie do odbycia kary. Zatrzymana to 40-letnia mieszkanka powiatu radziejowskiego, która spędzi za kratami najbliższe 18 miesięcy za popełnione przestępstwa drogowe.

st. asp. Marcin Krasucki
oficer prasowy KPP Radziejów

bullet Dodane przez admin3 dnia styczeń 21 2015 17:28:320 Komentarzy ˇ 15 Czytań - Drukuj
blankZebranie sprawozdawczo-wyborcze w TKKF „Radziejowianka”blank
blank
 TKKF RADZIEJÓW


W dniu 19 stycznia 2015 roku w Sali Starego Ratusza spotkali się członkowie TKKF ”Radziejowianka” w Radziejowie na Walnym Zjeździe, aby podsumować swoje działania w minionej kadencji oraz dokonać wyboru nowych władz, minionej kadencji, która była niezwykle owocna.

Działalność kierowanego od wielu lat Towarzystwa przez Piotra Wojciechowskiego jak powiedział w swoim wystąpieniu było przez wszystkie lata swojej działalności wierne idei rekreacji fizycznej, która obejmuje uprawianie różnych sportów, jako czynnego wypoczynku, odprężenia po pracy, regeneracji sił oraz ćwiczeń dla podniesienia sprawności fizycznej i utrzymania jej przez jak najdłuższy okres życia człowieka. Mając powyższe na uwadze organizowano stałe zespoły ćwiczebne we wszystkich dyscyplinach sportowych dla dzieci i dorosłych.

A oto fragmenty jego wystąpienia:
„Obszarem działalności programowej naszego Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej jest Sport dla Wszystkich. Dążymy do spopularyzowania i urzeczywistnienia nowoczesnych idei oraz form sportu dla wszystkich wśród naszego społeczeństwa, do szerszego podejmowania działań indywidualnych i grupowych w tym zakresie w różnych środowiskach. Byliśmy obecni przy organizowanych przez samorządowe władze wielu uroczystościach, wzbogacając je o nasze działania, wychodząc naprzeciw pojawiającym się potrzebom naszych członków i nie tylko. Dzięki naszym inicjatywą zorganizowano wiele imprez, które cieszyły się dużym zainteresowaniem. Głównym założeniem naszych działań jest propagowanie kultury fizycznej a zwłaszcza promocja i animacja zdrowia poprzez aktywizacje osób w różnym wieku. Prowadzone zajęcia mają na celu zwiększenie sprawności fizycznej poprzez wzmocnienie mięśni i układu kostno-stawowego oraz rozwój i poprawę zdolności motorycznych jak np. równowaga, koordynacja ruchowa. Prócz aspektów fizycznych wpływają korzystnie na samopoczucie psychiczne ucząc dbałości o własne ciało i jego akceptacji. Ognisko nasze TKKF w minionej kadencji było organizatorem 25 imprez sportowo-rekreacyjnych, w których uczestniczyło 3500 osób, a także prowadziło sekcje: tenisa stołowego, piłki siatkowej, siłowni, w których ćwiczyło 110 osób.”
Szczegółowe sprawozdanie w załączeniu.

bullet Dodane przez admin3 dnia styczeń 20 2015 17:50:11Czytaj więcej ˇ 0 Komentarzy ˇ 20 Czytań - Drukuj
blankPędził audi 143km/h mając ponad promil alkoholu w organizmieblank
blank
POLICJAWyjątkową nieodpowiedzialnością wykazał się 18-latek z powiatu radziejowskiego. Jego pijany rajd przerwali policjanci ruchu drogowego. Stracił prawo jazd, grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.
Do zdarzenia doszło w sobotę(17.01) w Radziejowie na drodze wojewódzkiej nr 266 około godziny 1.00 w nocy. Patrol ogniwa ruchu drogowego zatrzymał do kontroli drogowej audi. Powodem zatrzymania było znaczne przekroczenie prędkości. Na ograniczeniu do 60 km/h kierowca jechał z prędkością 143km/h. Za kierownicą siedział 18-latek z powiatu radziejowskiego. Razem z nim w samochodzie podróżowało czterech pasażerów.
Okazało się, że to nie koniec problemów młodego kierowcy. Badanie stanu trzeźwości pokazało, że ma ponad 1,1 promila alkoholu w organizmie. Na miejscu stracił prawo jazdy.
Za popełnione przestępstwo i wykroczenie 18-latkowi grozi do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania oraz wysoka grzywna.
st. asp. Marcin Krasucki
oficer prasowy KPP Radziejów

bullet Dodane przez admin3 dnia styczeń 19 2015 17:17:060 Komentarzy ˇ 18 Czytań - Drukuj
blank23 Finał WOŚP w Dobrem …blank
blank
       GMINA DOBRE
Oj, działo się 11 stycznia w Gminnym Ośrodku Kultury w Dobrem. Świętowaliśmy 23 Finał WOŚP. Tak, jak cała Polska zbieraliśmy dla chorych dzieci i na godną opiekę osób starszych. Udało się! Kwota 6317,05 zł! Nad całością czuwała komisja finansowa w składzie: Elżbieta Loksztejn, Renata Wabiszak, Cecylia Baranowska, Henryka Witońska (Szefowa Sztabu).
Dziękujemy ofiarodawcom, którzy udostępnili przedmioty na aukcję. Należą do nich: Gabinet Weterynarii Bogdan Czupajło Dobre, KRUS Radziejów, Katarzyna Korzeniewska Radna Gminy Dobre, Gminna Rada KGW w Dobrem, zespół „Bronisławianki”, Katarzyna Wszołek, Bogumiła Niespodzińska, KGW Bodzanowo Drugie, Apteka „Agawa”, Market „Jubilat” p. Wiatrowski Julian Dobre, Ochotnicza Straż Pożarna w Dobrem, Firma Pro Bio p. Benedykciński Paweł Radziejów, Drużyna Siatkarska „Anawa”, p. Kujawa Artur – Kapitan Żeglugi Wielkiej, Bank Spółdzielczy w Radziejowie, Art. Krajowe i Zagraniczne Anna Serocka, kwiaciarnia „Flora” Grażyna Skóra Krzywosądz, Zakład Fryzjerski Anna Ornat w Dobrem, pizzeria „Finezja” Radziejów, sklep Mięsno-Spożywczy Katarzyna Bruch Dobre, bar „Paradise” Barbara Grabowska Krzywosądz – Dęby, Paulina Fijałkowska, Wiktor Waszak – uczeń ZS w Dobrem, Publiczne Przedszkole w Dobrem, Stowarzyszenie „Promyk Nadziei”, Komenda Powiatowa Policji w Radziejowie, Mariusz Ignasiak, KGW i Sołectwo Byczyna Kolonia, Urząd Gminy Dobre, Społeczność SOSW Radziejów.
Wielka Sprawa Wielki Szacunek a przy okazji świetna zabawa; na scenie wystąpiła Marta Kręplewska w mini recitalu „Zaśpiewam wam”, zaprezentowały się zespoły „Bronisławianki” i „Kujawiaki od Dobrego”, laureaci Przeglądu Kolęd i Pastorałek, talenty wokalne GOK-u oraz grupy taneczne – „Smyki”, „Skip”, „Forte”, działające w Gminnym Ośrodku Kultury w Dobrem.

bullet Dodane przez admin3 dnia styczeń 18 2015 21:26:18Czytaj więcej ˇ 0 Komentarzy ˇ 48 Czytań - Drukuj
blankZaproszenieblank
blank
SPORT
Z A P R O S Z E N I E
Zarząd Ogniska TKKF „Radziejowianka” ma
zaszczyt zaprosić na zebranie sprawozdawczo-wyborcze. Zebranie odbędzie się w dniu 19.01.2015 roku godz.18:00 w Sali Konferencyjnej MOPS Rynek 1(Ratusz)

PORZĄDEK WALNEGO ZEBRANIA CZŁONKÓW

1.OTWARCIE ZEBRANIA
2.POWOŁANIE KOMISJI MANDATOWO-SKRUTACYJNEJ
3.WYBÓR PRZEWODNICZĄCEGO ZEBRANIA
4.SPRAWOZDANIE Z DZIAŁALNOŚCI OGNISKA TKKF „RADZIEJOWIANKA”
5.WYBORY ZARZĄDU NA KOLEJNĄ KADENCJĘ
6.WYBORY KOMISJI REWIZYJNEJ
7.ODCZYTANIE WYNIKÓW Z GŁOSOWANIA NAD UCHWAŁAMI PRZEZ KOMISJĘ MANDATOWO-SKRUTACYJNĄ
8.DYSKUSJA
9.ZAKOŃCZENIE
Karol Szmagalski

bullet Dodane przez admin3 dnia styczeń 16 2015 09:31:530 Komentarzy ˇ 20 Czytań - Drukuj
blankDruga rocznica śmierci kujawiaka Zygmunta Dmochowskiegoblank
blank
KAROL SZMAGALSKI
W dniu 14 stycznia 2015 roku minie druga rocznica śmierci Zygmunta Dmochowskiego, oddajmy mu cześć. Z. Dmochowski spoczął w Alei Zasłużonych na Cmentarzu Komunalnym na Półwsi w Opolu. (Cmentarz znajduje się na Półwsi, w północnej części Opola, między ulicami: Wrocławską i Partyzancką. Od wschodu granicą cmentarza znajduje się Centrum Handlowe Karolinka, a od północy Kościół św. Michała.)
A tak wspomina go w wierszu jego żona Halina
Halina Dmochowska
Pomięci zmarłego męża Zygmunta Dmochowskiego

Dni wypadały z rytmu
Bezsenne noce budziły koszmary
Wspomnienia zdarzeń wracały
W obrazach jesiennego pejzażu

Otulałam łzami i miłością
Świat gasnącego życia
Pieściłam czułe słowa
I chwile które minęły

Pozwól Mu zostać Panie - prosiłam
Ale iskry nadziei powoli traciły oddech
Działo się to co nieuchronne

Zamglone oczy galopujące tętno
Jak konie na paddocku
Wróżyły zagładę

Odszedłeś w niebyt
W krainę dusz zbłąkanych

W poszukiwaniu wiecznego szczęścia

Czas stanął w miejscu
Twój zegar nie bije kurantów
Osierocony fotel wyje z samotności
Więdną rękopisy spragnione druku

W ogłuszającej ciszy i pustce
Słychać słowa
Których już nigdy nie wypowiesz
Opole, 20.01.2013


bullet Dodane przez admin3 dnia styczeń 16 2015 09:25:06Czytaj więcej ˇ 0 Komentarzy ˇ 17 Czytań - Drukuj
blankZespół Pieśni i Tańca „Kujawy” Radziejówblank
blank
KAROL SZMAGALSKI Radziejowski Zespół Pieśni i Tańca „Kujawy” tak, bowiem nazywa się najdłużej działający w Radziejowie zespół folklorystyczny. Pomysł utworzenia zespołu tego typu kiełkował w Radziejowie od dawna. To, co jednak osiągnął zespół to praca wszystkich jego członków. Pierwszy skład zespołu to kilka kobiet, już w pewnym wieku, doskonale znających obrzędy kujawskie, jeżeli nie wszystkie z własnych doświadczeń, to na pewno z opowiadań swoich matek lub babek. Od lat bawi mieszkańców Radziejowa i nie tylko uczestnicząc w licznych imprezach tak było również na finale 23 Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Radziejowie.
Wśród wielu wykonawców od lat występujących w tym zespole, jest dziś blisko 80 letni mieszkaniec naszego miasta Jan Szyszkowski.(urodz.1935.07.04)

bullet Dodane przez admin3 dnia styczeń 15 2015 15:50:45Czytaj więcej ˇ 0 Komentarzy ˇ 45 Czytań - Drukuj
blankWOŚP w Radziejowieblank
blank
KAROL SZMAGALSKI
11 stycznia 2015 roku, deszczowa i wietrzna pogoda. Jedna z pierwszych styczniowych niedziel to od 23 lat dzień finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Centrum wydarzeń był tradycyjnie Radziejowski Dom Kultury. Odbywa się w tym dniu 23 już Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, którego celem jest pomoc w diagnostyce i wysokiej, jakości leczenia dzieci i godnej opiece seniorów. Odbywają się występy, pokazy, koncerty i aukcje.
Podobnie jest i w Radziejowie gdzie w Radziejowskim Domu Kultury były pokazy zorganizowane przez:
Radziejowski Klub Pływacki „Wodnik”, Państwową Straż Pożarną. Były to pokazy sprzętu ratowniczego i wozów bojowych. Prowadzona była aukcja.
Były występy wielu zespołów: grupy tańca nowoczesnego „The Fresh”, Zespołu Pieśni i Tańca „Kujawy”, dzieci Miejskiego Zespołu Szkół, grupy wokalnej „Nasza Stacja Metro”, zespołu „Malina Blues Band”, zespołu rockowego „Leslau”.


bullet Dodane przez admin3 dnia styczeń 12 2015 16:59:38Czytaj więcej ˇ 0 Komentarzy ˇ 50 Czytań - Drukuj
Strona 1 z 259 1 2 3 4 > >>
blankLinki do ciekawych stronblank
blank •Radio PiK •Gazeta Pomorska •RZECZPOSPOLITA •NASZ DZIENNIK •GAZETA WYBORCZA •DZIENNIK •SUPER EXPRES •Fakt •Nowości •Najwyższy czas •Niezależna •WPROST •Gazeta prawna •Plotki, skandale •Magazyn ślubny •Astronomia •Budowlaniec •Tygodnik Solidarność •Horoskop • Sennik •BRAWO •Dziewczyna •STUDENCKA •Cogito •Fun Club •POPKORN blank
blankblankblank
blankAktualny czasblank
blank


blank
blankblankblank
blankPROGNOZA POGODYblank
blank
POGODA

blank
blankblankblank
blankBLOGIblank
blank

Piotr Kalinowski (pik)
(Z.Zukowski)


blank
blankblankblank
blankPOKÓJ POETÓWblank
blank
Pokój poetów

blank
blankblankblank
blankOPOWIADANIA, NOWELEblank
blank
OPOWIADANIA, NOWELE

blank
blankblankblank
blankMałgorzata Pietrzakblank
blank
Małgorzata Pietrzak


PSAŁTERZ LIPCOWY

Zagraj mi
na strunach pragnień
palcami wiatru

Zagraj

przypnij słodkie dźwięki
do miękkich liter
mojego imienia

zagraj

nim umilknie niebo
nim poruszy się ziemia

w nutach zapisz takt
na jedną miłość
i dwie nieokiełznane dusze
wtulone szczelnie
w nagły zachwyt

zagraj

nim naga samotność
okryje się
kształtem muzyki

graj

zahipnotyzuj moje myśli

ostatni raz

Małgorzata Pietrzak

blank
blankblankblank
blank - UWAGA -blank
blank .blank
blankblankblank
blankShoutboxblank
blank
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

vella
15-01-2015
...a korupcja ma się dobrze, nawet lepiej niż dobrze, NIE BIORĄ TYLKO RYBY !

vella
15-01-2015
Ludzie z dawnej nomenklatury boją się słowa ,,Niezależny''

vella
15-01-2015
Wola Założyciela była inna, na dzień dzisiejszy nie wiadomo co to jest ? Baner ktoś zniszczył.

s@uber
09-12-2014
Zmuszony jestem ponowić pytanie - jaką mamy pewność, ze taka była ostatnia wola założyciela ?

vella
02-08-2014
http://el-stacja.pl/wp/

s@uber
22-06-2014
Reakcja najwyższych urzędników państwowych RP po śmierci zbrodniarza Jaruzelskiego jest najlepszą ilustracją stanu, w jakim się znajdujemy.Po 25 latach rzekomej wolności instytucje państwa polskiego s

s@uber
19-06-2014
Wolność słowa jest bezsprzecznie wielką wartością i podstawą demokracji. Jednak czy jest rzeczą właściwą upamiętniać coś, czego dzisiaj w Polsce nie mamy ?

s@uber
19-06-2014
Czy to początek końca PO ??? smiley Po to Neron budował Koloseum, żeby lud zapomniał o problemach codzienności ..., a tu nie ma już za co, koniecznością szukanie zastępczych tematów, no ale strawa duchow

salamandra
12-06-2014
,,Gdy bieda wciąż trwa, nie ma prawdziwej wolności.'' /Nelson Mandela/

s@uber
07-06-2014
"Nie chcemy nikomu umniejszać jego zasług, ale chcemy (…smiley, aby pamiętali inni, że wolność zaczęła się w Polsce”

Archiwum
blank
blankblankblank
blankWYŚLIJ SMSblank
blank
WYŚLIJ SMS

blank
blankblankblank
blankWARTO ZAJRZEĆblank
blank

SZLAKI PAMIĘCI

NONSENSY

POSŁUCHAJ POLSKIEGO RADIA

blank
blankblankblank
nav-left nav

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie